Meble.com.pl - komfort na miarę

Kolekcja Melody Classic firmy Paged Meble. Fot. Paged Meble

Wnętrza w stylu romantycznym. Jak stworzyć klimatyczną aranżację?

  • Autor: mg
  • 22 sie 2017 08:35 (aktualizacja: 22 sie 2017 14:28)

Aranżacja w stylu romantycznym opiera się przede wszystkim na meblach utrzymanych w jasnych kolorach oraz pastelowych dodatkach. Dzięki tak dobranym elementom wnętrze staje się bardziej klimatyczne i nastrojowe. Podpowiadamy, jak w prosty sposób stworzyć wnętrze w stylu romantycznym.

Wnętrza w stylu prowansalskim - zobacz propozycje producentów mebli.

Styl romantyczny ma wiele twarzy – jednym kojarzy się z domem pełnym antyków, drugim z klimatycznymi wnętrzami rodem z angielskich prowincji, jeszcze innym z bielą dopełnioną wzorzystymi elementami z dodatkiem jednego koloru, np. błękitu. Aby osiągnąć zamierzony efekt, warto postawić na meble, które idealnie wpiszą się w każde z tych wyobrażeń. Do romantycznych wnętrz doskonale pasują kolekcje pikowane, o stylowych kształtach i przygaszonych, ciepłych kolorach. Drewniane elementy dodają im charakteru retro, który jest bardzo ceniony w romantycznych aranżacjach.

Aby stworzyć romantyczny klimat, warto postawić na mocny akcent, który nada odpowiedni kierunek całej aranżacji. Doskonale sprawdzą się meble z ciekawym wzorem – w delikatne paski, kratkę bądź kwiatki. Ozdobne poduszki dopełnią całości. Znaczącą rolę w romantycznych aranżacjach odgrywa też dywan. Można postawić na klasyczny, prostokątny bądź bardziej odważny, okrągły - twierdzi Natalia Nowak, ekspert aranżacji wnętrz Agata.

Warto pamiętać, że romantyczne wnętrze kreują również odpowiednio dobrane dodatki.  Poduszki, obrazy, ramki, kwiaty - utrzymane w pastelowych kolorach - pomagają wykreować nastrojowe wnętrze.


 
 


 
 
 
 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA