Meble.com.pl - komfort na miarę

Salon i sypialnia w jednym pomieszczeniu. Program „Total Home Design” Zalf Mobili. Wysoka ścianka działowa jest doskonałym rozwiązaniem do nowoczesnego wnętrza. Fot. Archiwum

Wnętrze o wielu funkcjach - wybierz odpowiednie meble!

  • Autor: Beata Michalik
  • 20 cze 2014 15:27 (aktualizacja: 24 cze 2014 07:20)

Życie w biegu, niewielki metraż mieszkania, potrzeba maksymalnej funkcjonalności naszych czterech kątów - wymuszają na nas łączenie różnych funkcji mieszkania.

Czasem wystarczy odpowiedni podział wnętrza, ale na rynku nie brakuje też wielofunkcyjnych mebli, które znacznie ułatwią nam zadanie.

Łóżko piętrowe połączone z szafą i biurkiem, podręczny stolik z mnóstwem praktycznych schowków albo z lampą i gazetownikiem, łóżko dla gości na co dzień schowane w szafie - takie meble sprawiają, że życie rodziny (albo singla) w niewielkim wnętrzu staje się prostsze. Zajmują niewiele miejsca, a jeśli dodatkowo są dobrze zaprojektowane i starannie wykonane - mogą być ozdobą mieszkania.

Przykładem mebla, który zdecydowanie "wyprzedził swoje czasy" jest z pewnością model "4You" z oferty Meble Vox, zaprojektowany z myślą o zabieganej rodzinie na różnych etapach życia. Charakterystyczne łoże, połączone z niezliczonymi szafkami i półkami, z możliwością zawieszenia telewizora lub dołączenia niemowlęcego łóżeczka, już od ubiegłego roku jest przebojem na rynku.

Podobną rolę spełniają też już od lat meble projektowane dla sieci IKEA, które słyną ze swojej wielozadaniowości i możliwości składania modułów w indywidualne kombinacje.

Warto też przyjrzeć się sposobom na łączenie "zwykłych" mebli w wielofunkcyjne przestrzenie. Otwarta kuchnia z jadalnią, salonem i miejscem do pracy? Dlaczego nie! Ale warto pamiętać o zasadach ich funkcjonalnego i estetycznego łączenia - co pokazujemy na zdjęciach prezentujących projekty polskich (i nie tylko) architektów wnętrz.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA