Meble.com.pl - komfort na miarę

Najlepszym miejscem na dużą garderobę lub szafę jest sypialnia. Z powodzeniem można przeznaczyć na nią całą ścianę. Fot. Elfa

Wnętrze szafy. Tak powinna wyglądać funkcjonalna garderoba

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 08 kwi 2015 11:20 (aktualizacja: 13 kwi 2015 08:06)

Szafa to nie tylko ubrania, ale także nowoczesny design, który w połączeniu z funkcjonalnością ułatwi utrzymanie porządku w każdej garderobie. Co więc powinno się w niej znaleźć?

Właściwe zorganizowanie przestrzeni szafy znacznie ułatwi utrzymanie czystości w garderobie. Idealnie poukładane ubrania i porządek w szafie to przecież marzenie każdej kobiety. Zanim jednak znów zaczniemy kolejne porządki to najpierw powinniśmy pomyśleć o podziale swoich rzeczy na ubrania codziennego użytku i te, które nakładamy okazjonalnie. Ubrania, po które sięgamy najczęściej powinny być ułożone na półkach znajdujących się w zasięgu naszej ręki. Natomiast rzeczy, które nosimy rzadko układamy na półkach położonych w wyższych partiach szafy. Dużym ułatwieniem mogą być wysuwane półki, co znacznie ułatwia nam dostęp do ubrań bez konieczności ciągłego przekładania.

Obowiązkowym elementem funkcjonalnej szafy są pantografy, czyli opuszczane drążki. Dzięki nim możemy w wygodny sposób regulować wysokość zawieszonych ubrań, co znacznie ułatwia nam dostęp nawet do rzeczy, po które sięgamy sporadycznie. Szafę warto wyposażyć też w odpowiednie wieszaki do każdego rodzaju ubrań: spodnie i spódniczki powinno zawieszać się na płaskich wieszakach z klipsami, natomiast koszule, marynarki czy sukienki na wieszakach wyprofilowanych. Ważne jest, żeby nie zawieszać na jeden wieszak kilku ubrań, ponieważ może to znacznie ograniczać dostęp do wszystkich rzeczy, a ponadto może deformować odzież.

Ciekawym, a zarazem niezwykle praktycznym elementem szafy jest szuflada na drobne elementy garderoby tj. bielizna czy paski. Jej powierzchnia podzielona jest na małe szufladki o układzie szachownicowym, co znacznie ułatwia segregowanie mniejszych elementów garderoby

Szafa wzbogacona o wymienione akcesoria porządkujące pozwoli nam z jednej strony zrezygnować z pozostałych mebli do przechowywania ubrań jak na przykład komody, szafki na buty czy innych mebli zbędnie zajmujących przestrzeń. Dzięki takim rozwiązaniom pomieścimy wszystkie niezbędne ubrania w jednym miejscu.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA