Kolekcja Artistico Agata SA. Fot. Agata SA

Kolekcja Artistico Agata SA. Fot. Agata SA

  • Autor: mg
  • 27 lip 2017 11:58 (aktualizacja: 28 lip 2017 10:50)

Wnętrze w stylu rustykalnym. Jak zaaranżować przytulny dom?

Wnętrza w stylu rustykalnym inspirowane są życiem wiejskim, slow life i kojarzą się z prostotą oraz harmonią znaną z natury. Motywem przewodnim takich aranżacji jest drewno, które nadaje przytulnego, domowego charakteru i niepowtarzalnego klimatu.

Styl rustykalny charakteryzuje się funkcjonalnością i prostotą, a wszystko za sprawą wszechobecnego drewna. Drewniane meble, podłogi, dodatki, a nawet naczynia zapewniają efekt naturalności i harmonii z przyrodą. Zwolennicy minimalnego wystroju docenią ciepło i klimat wynikające z umiarkowanego zdobnictwa.  Takie wnętrze idealnie sprawdzi się w pomieszczeniach, które są otwarte na ogród bądź taras, ponieważ będzie się naturalnie komponowało z widokiem za oknem.
 
Decydując się na zakup mebli w stylu rustykalnym. warto zwróć uwagę na to, aby były one pozbawione zbędnych dekoracji. Postaw więc na te, które mają widoczne słoje, naturalny i surowy charakter materiału. Aranżacja rustykalna z reguły wymaga większych przestrzeni do umieszczenia masywnych mebli. Warto zatem dokładnie zaplanować funkcjonalność aranżacji, aby jej nie przeciążyć i urozmaicić dodatkami typu floral, w tonacjach fioletu, pomarańczy etc., nawiązujące do swojskich inspiracji. Nie zapomnijmy także o samych akcesoriach, które powinny być stylizowane, tworząc spójną całość przestrzeni - mówi Arkadiusz Jasiński, ekspert mebli skrzyniowych Agata SA.

 


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce