Sofa Ektorp firmy IKEA. Fot. IKEA

Sofa Ektorp firmy IKEA. Fot. IKEA

  • Autor: mg
  • 17 kwi 2018 15:28 (aktualizacja: 19 kwi 2018 10:05)

Wnętrze w stylu skandynawskim - jakie dobrać meble?

Jasne i wygodne pokoje, funkcjonalne kuchnie, przytulne sypialnie – właśnie za to uwielbiamy skandynawskie wnętrza. Projektanci hołdujący zasadzie - mniej znaczy więcej - potrafią stworzyć pełne uroku aranżacje. Zobaczcie meble, które będą pasowały do skandynawskiego stylu.

Początek stylu skandynawskiego datuje się na lata 30. XX wieku – to właśnie wtedy designerzy postawili na: wytrzymałość, funkcjonalność oraz wygodę. Również wtedy projektanci uznali, że dobry design powinien być dostępny dla każdego, niezależnie od jego statusu materialnego czy społecznego. Dlatego meble powinny być starannie wykonane oraz posiadać prostą formę.

Jeśli wciąż nie wiesz, jakie meble kupić, by Twój dom wyglądał jak przeniesiony prosto z północnego kraju, postaw na funkcjonalność i prostotę. Dotyczy to zarówno formy, jak i koloru: unikaj jaskrawych, nasyconych barw i pamiętaj: biały i szary to zawsze doskonałe połączenie. W miarę możliwości wybieraj produkty wykonane z naturalnych materiałów: drewna, bawełny i lnu (w przypadku obić, zasłon i dodatków). Jeśli szafki i półki mają przetarcia na krawędziach, tym lepiej. Dzięki temu wyglądają, jakby przekazywało się je z pokolenia na pokolenie – dokładnie tak, jak w ekologicznych skandynawskich domach.

 


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce