Meble.com.pl - komfort na miarę

Nowoczesne płyty grzejne pozwalają na zabudowę blatu o obniżonej wysokości, dzięki czemu kuchnia może być ergonomiczna, jak również dostosowana do potrzeb korzystających z niej osób. Na zdjęciu: Kuchnia XL 3146 marki Ballerina Küchen z serii Comfort, z blatem o obniżonej wysokości, dedykowana osobom starszym. Fot. Ballerina Küchen

Wygodna kuchnia. Zobacz gdzie umieścić płytę grzewczą

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 13 marz 2016 21:40 (aktualizacja: 15 marz 2016 08:49)

W przestrzeni kuchennej coraz częściej pojawiają się niestandardowe rozwiązania. Nie tylko jako jej dekoracja, ale także w formie funkcjonalnych rozwiązań. Zobacz, gdzie możesz umieścić płytę grzewczą.

Mówi się, że współczesna kuchnia powinna być ergonomiczna, a więc w najprostszym rozumieniu tego słowa - przyjazna człowiekowi. Nowoczesne sprzęty AGD pozwalają nam dziś na zagospodarowanie wysoce problematycznych przestrzeni, są prostsze w obsłudze i bardziej intuicyjne.

Mając wąską kuchnię, warto zastanowić się nad umieszczeniem płyty grzewczej w narożniku. Modele tego typu mają kształt litery L, na każdej części są ulokowane dwa palniki lub pola grzewcze, dzięki czemu zajmują pełną jego powierzchnię. To doskonałe rozwiązanie szczególnie do małych i wąskich kuchni, zaś nietypowy kształt z pewnością będzie, poza praktyczną funkcją, pełnił także rolę dekoracji.

W niedużych aneksach kuchennych doskonale sprawdzą się także płyty grzejne w formie długiego prostokąta, gdzie palniki umieszczone są w jednej linii. To rozwiązanie usprawniające funkcjonowanie w kuchni, w której nie możemy sobie pozwolić na szeroki blat. Taką płytę można zastosować także na wyspie, umieszczając ją obok zlewozmywaka, dzięki czemu powstanie w kuchni miejsce do kompleksowego przygotowywania posiłków. AGD ulokowane na wyspie to rozwiązanie przydatne szczególnie w dużych kuchniach otwartych na salon, które sprawi, że do gotujących się potraw będziemy mieli swobodny dostęp, a przyrządzanie posiłków w kilka osób stanie się przyjemnością.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA