Meble.com.pl - komfort na miarę

System biurek pracowniczych „Alku Face” firmy Martela. Są nie tylko funkcjonalne ale też przyjemnie kolorowe. Fot. Martela

Wygodne biuro. Zobacz funkcjonalne biurka

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 29 sty 2015 08:25 (aktualizacja: 30 sty 2015 07:59)

Wygoda, duża ilość miejsca do przechowywania, wytłumione hałasy. Co jeszcze może zapewnić pracownikowi nowoczesne biurko? Sprawdźcie sami...

Człowiek nie został stworzony do tego, aby za biurkiem siedzieć przez większość dnia. Pozycja siedząca, którą przyjmujemy podczas pracy biurowej jest wymuszona i nienaturalna. Jeśli już musimy siedzieć, to warto to robić z rozsądkiem - przy odpowiednim biurku i na odpowiednim krześle. 

Komfort pracowników powinien być dla pracodawcy kluczową sprawą w chwili urządzania biura. Nie może być za ciasno, ludzie powinni mieć także możliwość swobodnego komunikowania się ze sobą, jak również zapewnione miejsce do odpoczynku czy spożywania posiłków. W biurze najważniejszym miejscem są oczywiście stanowiska pracy. Wybierając biurka, warto zwrócić uwagę na możliwość ich regulacji. Nie każdy bowiem jest tego samego wzrostu, a więc funkcja podnoszenia blatu może okazać się bardzo przydatna. Jeśli w jednym pomieszczeniu "za biurkiem" pracuje kilka osób, dobrze jest zamontować pomiędzy blatami ścianki działowe. Można także zastosować boksy, czyli ścianki okalające z trzech stron biurko. Takie rozwiązanie tłumi hałasy i pozwala na pracę w większym skupieniu. 

Nowoczesne modele biurek pozwalają także na schowanie kabli w specjalnych wnękach, dzięki czemu nie plączą się one pod nogami. Dostępne są także na rynku modele, których ścianka działowa jest jednocześnie blatem zamykającym całe biurko. Po skończonej pracy można więc wszystko wygodnie schować i zostawić po sobie nienaganny porządek. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA