×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Wysoka zabudowa w kuchni - jak dodać jej lekkości?

Wysoka zabudowa w kuchni - jak dodać jej lekkości?

Autor: bm
Dodano: 05 gru 2018 07:10
Zaktualizowano: 28 gru 2018 09:03

Decydując się na wysoką zabudowę w kuchni, wybieramy bardzo funkcjonalne rozwiązanie. Może ono być również efektowne, jeśli zadbamy o to, by zabudowa nie wyglądała zbyt ciężko i przytłaczająco.

Wiele osób obawia się, że wysoka zabudowa w kuchni może przytłaczać pomieszczenie, zwłaszcza jeśli jego metraż nie jest zbyt imponujący. Wcale jednak nie musi tak być, pod warunkiem, że zabudowa będzie odpowiednio zaprojektowana. Gładkie, jednolite fronty, wykończone matowo lub w wysokim połysku mogą wyglądać lekko i elegancko - muszą jednak być idealnie dopasowane do kształtu wnętrza - tak by stanowić niemal jedną całość ze ścianą. Jeśli takie monolityczne rozwiązanie nam nie odpowiada, są inne sposoby na uatrakcyjnienie wysokiej zabudowy. Mogą to być ażurowe lub szklane wstawki, ciekawe w formie uchwyty, modna kolorystyka frontów, która doda wnętrzu pozytywnej energii.

Wysoka zabudowa kuchenna pozwala w efektywny sposób zagospodarować miejsce i jest zazwyczaj bardzo pojemna. Cała ściana szafek i ukrytych schowków to doskonałe rozwiązanie zarówno dla dużych, jak i niewielkich mieszkań. W wysokiej zabudowie łatwo ukryć zarówno lodówkę, jak i zmywarkę, a także wiele sprytnych rozwiązań, w tym wysokich i niskich cargo, szuflad z organizerami czy innych akcesoriów porządkujących wnętrze szafek. Dzięki wysokiej zabudowie możemy umieścić piekarnik w wygodnym miejscu, nie wymagającym schylania się, znajdzie się też miejsce na mikrofalówkę albo zabudowany ekspres do kawy.

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także