Meble.com.pl - komfort na miarę

Nowoczesna aranżacja z zastosowaniem laminatu imitującego beton. Gruba deska osadzona na brzegu wyspowego blatu, nadaje wnętrzu ciekawego kontrastu. Fot. Leicht

Wyspa w kuchni. 20 pomysłów na aranżację

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 18 lut 2016 10:26 (aktualizacja: 22 lut 2016 08:04)

Wyspa w kuchni to coraz modniejsze rozwiązanie. Ma wiele zalet, dzięki niej kuchnia jest znacznie bardziej praktyczna. Zobacz najciekawsze pomysły na aranżację.

Wyspa to nie tylko duży segment stojący na środku pomieszczenia kuchennego, ale mebel pełen najróżniejszych zastosowań. Jest niezwykle praktyczna, dzięki czemu zdobyła uznanie i cieszy się coraz większym powodzeniem w aranżacji wnętrz. Projektując wnętrze kuchni, warto już na samym początku zastanowić się, jaką rolę ma pełnić wyspa w naszym domu. Możliwości bowiem mamy kilka. Możemy zamontować na niej płytę gazową lub indukcyjną, dzięki czemu stanie się miejscem gotowania potraw. Z zawieszonym nad wyspą eleganckim okapem, kuchnia będzie prezentować się modnie, ale również w pełni profesjonalnie. Do wyboru mamy zarówno duże i masywne okapy o owalnych lub kwadratowych kształtach, ale także pochłaniacze, które kształtem przypominają ekskluzywne żyrandole.

Wyspa może również być strefą zmywania. Jeśli jest odpowiednio duża z powodzeniem pomieści na blacie obie strefy, zmywania, jak i gotowania. Należy jednak pamiętać, że jest to przestrzeń wystawiona na widok. Będzie więc wymagała utrzymania w ciągłym porządku. 

Warto pomyśleć o tym, aby wykorzystać wyspę kuchenną w każdy możliwy sposób. Dołączając do niej blat oparty na jednej nodze stworzymy dodatkowo stół, zaś pozostawiając ją absolutnie pustą sprawimy, że w kuchni pojawi się ogromna przestrzeń robocza. W wyspie kuchennej, która koresponduje bezpośrednio z salonem, warto także zamontować pod blatem otwarte półki na książki kucharskie lub zamknięte (ze szklanymi frontami), w których będziemy mogli przechowywać kieliszki. 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA