Meble.com.pl - komfort na miarę

Kuchnia Riva to klasyczne meble w nowoczesnej i bardzo funkcjonalnej oprawie. Dzięki wyspie umieszczonej w jej samym środku, jest wiele miejsca do przygotowywania posiłków. Fot. Schuller

Wyspa w kuchni. Najlepsze propozycje producentów

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 13 lut 2015 11:48 (aktualizacja: 18 lut 2015 07:58)

Urządzając kuchnię z wyspą, możemy mieć pewność, że stanie się ona jej tętniącym sercem. Przy wyspie chętnie skupiają się nie tylko domownicy, ale także goście. Sprawdźcie jak można urządzić kuchnię, aby wprost emanowała radością domowego ogniska.

Wyspa to idealne rozwiązanie do dużych i przestronnych kuchni. Sprawdzi się szczególnie jeśli ma się liczną rodzinę, bowiem nie ma nic przyjemniejszego niż wspólne przygotowywanie posiłków w funkcjonalnym miejscu. A taka właśnie jest kuchenna wyspa - funkcjonalna. 

Zagospodarować wyspę można dwojako. Może ona pełnić rolę miejsca do przygotowywania posiłków, a także zastępować stół w potrzebie szybkiego posiłku. Taką możliwość będziemy mieli, jeśli przy wyspie ustawimy wysokie krzesła lub hokery. Może stanowić także przestrzeń do gotowania, a stanie się tak, jeśli zamontujemy na niej płytę grzejną. To doskonałe rozwiązanie jeśli przygotowujemy posiłki wspólnie, całą rodziną lub lubimy gotować w trakcie przyjmowania gości. Przy wyspie może się skupić większa ilość osób i każdy będzie miał swobodny dostęp do tego, co się na niej znajduje.

W mniejszych kuchniach można zastosować półwysep. Nie umieszcza się go, jak wyspy, na środku pomieszczenia, ale wyprowadza od ściany. To świetne rozwiązanie w przypadku kuchni otwartych na salon. Półwysep może pełnić dokładnie takie same funkcje jak wyspa, a więc miejsca do gotowania czy przygotowywania potraw, jak również być alternatywą dla kuchennego stołu. Półwysep doskonale rozgranicza przestrzeń pomiędzy kuchnią, a salonem. Mimo, że oba te pomieszczenia będą na siebie otwarte, usytuowany pomiędzy nimi półwysep stworzy dokładną granicę. 

Zapraszamy do galerii zdjęć, gdzie znajdziecie najciekawsze kuchnie z wyspą oraz półwyspem.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA