Meble.com.pl - komfort na miarę

Jeśli na wyspie znajdują się strefy robocze, zabudowa pod ścianą może być nietypowa, np. w formie ciągu półek. Na zdjęciu kuchnia Metod. Fot. IKEA

Wyspa w kuchni. Zobacz najciekawsze projekty

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 11 sie 2015 08:17 (aktualizacja: 12 sie 2015 08:01)

Jak sprawić, by duża kuchnia stała się przytulna i bardziej funkcjonalna? Zbuduj w niej wyspę! Zajrzyj do galerii zdjęć i zobacz jak możesz ją nowocześnie urządzić.

Wyspa jest doskonałym uzupełnieniem dużych kuchni. Sprawia, że pomieszczenie staje się bardziej przytulne, ale również funkcjonalne. Staje się swego rodzaju centrum życia w kuchni, bowiem to właśnie wokół niej dzieje się najwięcej. Sprzyja integracji rodzinnej i jest miejscem najlepszych imprez w kuchni.

Aby wyspa oprócz funkcji czysto estetycznych, była również praktyczna, warto umieścić na niej jedną ze stref roboczych. Może to być płyta grzejna lub zlewozmywak. Dzięki temu zyskamy więcej miejsca na blacie w ciągu szafek znajdujących się pod ścianą. Kuchnie z wyspą są też najlepszym rozwiązaniem, jeśli chcemy połączyć to pomieszczenie z salonem. Dzięki strefie gotowania czy przygotowywania posiłków umieszczonej na wyspie, osoba będąca w kuchni nie musi czuć się wyobcowana, kiedy w salonie czekają goście. Wszystko bowiem dzieje się na jednej, dużej przestrzeni. 

Wyspa może być również świetną alternatywą dla stołu jadalnianego. Wystarczy jedynie przedłużyć nieco jej blat i ustawić wysokie krzesła barowe. To dobre rozwiązanie, kiedy potrzebujemy miejsca by zjeść szybki obiad czy śniadanie. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA