×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Zaaranżuj domowe biuro polskim designem!

Zaaranżuj domowe biuro polskim designem!

Autor: mg
Dodano: 27 lut 2019 10:39
Zaktualizowano: 28 lut 2019 11:13

Jeszcze do niedawna mobilny styl pracy stanowił przywilej jedynie freelancerów, osób samozatrudnionych lub obejmujących stanowiska zarządzające. Dziś taka forma pracy jest coraz częściej uwzględniana w strategiach wielu firm. Warto więc poświęcić nieco więcej czasu na aranżację domowego biura. Może w tym pomóc polski design.

Z raportu przygotowanego przez CCS Insight na zlecenie firmy Samsung „Duże i małe przedsiębiorstwa: Jak osiągnąć więcej w biznesie” wynika, że do 2020 roku w krajach rozwijających się pracować zdalnie będzie co drugi pracownik dużej firmy i 70% zatrudnionych w start-upach. Home office przynosi korzyści nie tylko dla pracowników, lecz także dla pracodawców.

Stworzenie przestrzeni do pracy w domu to coraz częściej projekt, który nie jest przez nas traktowany "po macoszemu". Już nie wystarcza nam siedzenie w pozycji półleżącej z komputerem na kolanach. W aranżacji naszych mieszkań już zawczasu staramy się wyodrębnić przestrzeń na pracę. To dobry zwrot. Jest to zdecydowanie lepsze dla naszego zdrowia, ale też wydajności. Polscy projektanci zauważyli ten trend i dzięki temu marki, takie jak borcas czy Hennil, mają w swojej ofercie biurka, które nie tylko wyglądają, ale też świetnie się sprawdzają. Pod względem zarówno jakości, jak i funkcjonalności - mówi Małgorzata Stasinowska z Good Inside.

Na co więc powinniśmy zwrócić uwagę podczas projektowania naszego domowego biura?

Najważniejsze są nasze prawdziwe potrzeby. Jeśli pracujemy ręcznie – szukajmy większej powierzchni do pracy, wielopoziomowego biurka np. o regulowanej wysokości lub kącie blatu. Jeśli pracujemy głównie przy komputerze – ważne jest oświetlenie rozproszone (ambient), odpowiednia wysokość monitora i jakość krzesła. Jeśli często siedzimy przed komputerem bądź przy biurku, trzeba zwrócić uwagę na lepszej jakości fotel z opcjami regulowania kąta nachylenia lędźwi, wysokości podłokietników itd. Jeśli sporadycznie piszemy teksty, możemy wybrać produkt „ładniejszy”, którego ergonomia jest innego rodzaju i który po prostu bardziej nam się podoba wizualnie – mówi Piotr Kalinowski, CEO/design director w MIXD-Interior Experience Design.

A jak architekci wnętrz tworzą swoją własną przestrzeń do pracy w domu? Czy mają jakieś sprawdzone rozwiązania, które wpływają na komfort naszej pracy w trybie home office?

Priorytetem dla mnie jest obecność mojego miejsca pracy blisko centrum życia rodziny – czyli w pokoju dziennym. Szukam i szukałem rozwiązań, które pozwalają wpisać „własny kąt” w miejsce ogólnie dostępne, tak aby nie zdominował przestrzeni, ale zapewniał funkcjonalność. Stąd dbałość o estetyczne krzesło biurowe, wysokiej jakości blat i skrojone na miarę osłonięte półki i szuflady. Pomaga także ciekawa lampa biurkowa (np. "Chors Flask'). Jednak najważniejsze jest dla mnie, aby w moim miejscu pracy były moje ulubione gadżety – kolekcja moich figurek z filmów i gier, plakaty, naklejki i cala masa pisaków, kalek i piórników wypełnionych po brzegi. Miejsce pracy powinno umożliwiać także małe przyjemności – mieć swoje wymarzone miejsce na kawę lub herbatę, ulubiony spinacz albo kolekcję ołówków. Nie bójmy się wyrażać swojej autentycznej, indywidualnej natury, w przypadku miejsca pracy ma to ogromne znaczenie - dodaje Piotr Kalinowski.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także