Meble.com.pl - komfort na miarę

Kuchnia Repaso. Dekory drewna na frontach sprawiają, że kuchnia wygląda bardzo przytulnie. Fot. Black Red White

Zamknięta kuchnia. Znów jest modna!

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 22 cze 2017 09:16 (aktualizacja: 22 cze 2017 09:43)

Według deweloperów coraz więcej osób decyduje się na zakup mieszkania, w którym kuchnia jest wydzielonym, osobnym pomieszczeniem. Taką przestrzeń bowiem łatwiej urządzić. Jak? podpowiadamy...

Kuchnia oddzielona od salonu jeszcze kilka lat temu była zwykła codziennością. Zachwyciliśmy się następnie aranżacjami, gdzie kuchnia łączy się płynnie z salonem - oddziela ją wyspa lub półwysep i zapomnieliśmy o kuchni w osobnym pomieszczeniu. Dziś trend na kuchnie zamknięte znów do nas powraca. Nic dziwnego, bowiem jest ona znacznie bardziej praktyczna.

Kuchnię, która jest zupełnie niezależna od salonu, można urządzić w całkowicie innym stylu. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby strefa dzienna była nowoczesna, a kuchnia w klasycznym klimacie. Możemy sobie również pozwolić na większą swobodę w doborze kolorów. Skoro oba pomieszczenia się nie przenikają, to inne style aranżacji nie będą się "gryźć". 

Zalet kuchni zamkniętych jest sporo. Najważniejszą jest brak przechodzących do salonu zapachów z gotowania. Ponadto nie jesteśmy zmuszeni do utrzymywania kuchni w ciągłym porządku, bowiem gdy jest zamknięta, nikt nie zauważy, że zostawiliśmy brudne naczynia w zlewie. Pozostaje to naszą prywatną sprawą.

 

 

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA