Ciemne drewno pięknie komponuje się z jasnymi blatami. Na zdjęciu kuchnia Mia marki Aran. Fot. Aran

Ciemne drewno pięknie komponuje się z jasnymi blatami. Na zdjęciu kuchnia Mia marki Aran. Fot. Aran

  • Autor: bm
  • 17 sty 2018 09:36 (aktualizacja: 18 sty 2018 20:43)

Zobacz 10 pięknych, klimatycznych kuchni w ciemnych kolorach!

Polacy niezbyt chętnie wybierają ciemne meble kuchenne - a szkoda, bo mogą prezentować się naprawdę efektownie i stworzyć w kuchni niepowtarzalny klimat. Warto się im przyjrzeć, zwłaszcza jeśli dysponujemy przestronnym wnętrzem. Zobacz 10 wyjątkowych inspiracji!

CZYTAJ TEŻ: Nowoczesne, minimalistyczne kuchnie

Antracyt, czerń, głębokie odcienie ciemnego dębu lub orzecha, powracające do łask wenge... Ciemne meble kuchenne zawsze miały i będą mieć swoich zwolenników, którzy doceniają ich elegancję i klimat, jaki potrafią stworzyć we wnętrzu. Meble kuchenne w ciemnych kolorach pasują zarówno do wnętrza urządzonego w stylu klasycznym, jak i do supernowoczesnej kuchni w klimacie „laboratorium”. W pierwszym przypadku zazwyczaj wybieramy odcienie naturalnego drewna, w drugim – czerń, szarości i niezwykle modny ostatnio antracyt, przypominający do złudzenia chłodną, elegancką stal.

Do klasycznych, ciemnych kuchni doskonale pasują mosiężne, bogato zdobione uchwyty, stylizowany sprzęt AGD i tradycyjne oprawy oświetleniowe. Ze stylem nowoczesnym z kolei dobrze komponują się elementy wykończone w wysokim połysku, systemy bezuchwytowe, blaty o wzorze marmuru lub surowego betonu, dodatki ze stali, szkła lub nowoczesnych kompozytów. Oczywiście, mile widziany jest tu minimalizm form i oszczędność w stosowaniu dodatków, w przeciwieństwie do klasycznej, ciemnej kuchni.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ