Meble.com.pl - komfort na miarę

Kolekcja Geometric oferowana przez Dekoria.pl. Fot. Dekoria.pl

Zobacz meble, które będą modne w 2018 roku

  • Autor: mg
  • 19 gru 2017 13:39 (aktualizacja: 20 gru 2017 10:20)

Koniec roku sprzyja podsumowaniom, ale sprawia też, że zaczynamy snuć plany na przyszłość i czujemy potrzebę zmian, także w swoim najbliższym otoczeniu. Dlatego podpowiadamy, jakie elementy wyposażenia, kolory i motywy będą modne w 2018 roku.

Jak wybrać idealny narożnik do salonu - porady eksperta

Zabawa kolorem i fakturą mebli

Jedną z ciekawszych propozycji wnętrzarskich na nadchodzący rok jest zabawa barwami. Intensywne kolory, pastelowe odcienie oraz wzory na meblach będą wiodły prym w stylizacjach wnętrzarskich. Szczególną uwagę warto zwrócić na kolor czerwony. Można go wykorzystać w postaci dodatków, ale lepszy efekt osiągnie się, stosując go jako motyw przewodni, który stanie się ciekawym wyróżnikiem aranżacji. W nadchodzącym sezonie warto więc sięgnąć na przykład po czerwone sofy.

 Motywy roślinne i zielone akcenty

W nowym roku do grona najważniejszych trendów powróci kolor zielony, który był kolorem roku 2017 według Instytutu Pantone. Tym razem będzie on jedynie dodatkiem, który podkreśli motywy florystyczne i aranżacje inspirowane przyrodą. Co ważne, w najbliższych miesiącach na popularności zyskają duże motywy kwiatowe, które będą widoczne na tkaninach i dodatkach.

Miękkość weluru i aksamitu

Najbliższy rok stać będzie pod znakiem powrotu miękkich w dotyku tkanin i faktur – głównie weluru oraz aksamitu. Klasyczną propozycją są pokryte tym materiałem meble w stylu Chesterfield, inspirowane angielskimi wnętrzami minionych dekad. Teraz są dostępne w odnowionej, nowoczesnej formie. Sprawdzą się w każdym wnętrzu i zapewnią mu elegancki, stylowy klimat.

Geometria we wnętrzu

Regularne wzory, motywy pasów, linii lub innych figur płynnie przejdą z trendów 2017 do nowego roku. Teraz będziemy je łączyć ze sobą – w jednym pomieszczeniu sprawdzi się kilka geometrycznych ornamentów. Każdy dodatkowy mały akcent może znacząco upiększyć wnętrze i nadać mu bardziej awangardowy i nowoczesny charakter.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA