Fot. Nobilia

Fot. Nobilia

  • Autor: bm
  • 22 sie 2017 10:41 (aktualizacja: 23 sie 2017 10:03)

Zobacz najlepsze sposoby na trudno dostępne miejsca w kuchni!

Kuchenne zakamarki, szafki narożne, wysoko położone schowki i wąskie przestrzenie pomiędzy szafkami – wszystkie te miejsca wymagają zastosowania odpowiednich systemów i mechanizmów, które ułatwią użytkowanie kuchni. Zobacz, jakie są możliwości!

Modna wysoka zabudowa może sprawiać problemy w dostępie do najwyżej położonych półek. Im wyższa, tym więcej miejsc trudno dostępnych dla użytkowników, zwłaszcza dla osób niewielkiego wzrostu. Aby ułatwić korzystanie z górnych szafek producenci akcesoriów meblowych proponują dość szeroką ofertę rozwiązań – dzięki nim otwieranie wysoko położonych frontów będzie o wiele łatwiejsze. Do dyspozycji klientów są między innymi windy, których mechanizm uruchamia się przez lekkie pociągnięcie za dźwignię, modele wysuwane z tylnymi półkami przesuwającymi się do przodu, wyciągi z półkami o płynnej regulacji wysokości oraz sprytne rozwiązania do górnych (i nie tylko) szafek narożnych typu karuzele i obrotnice. Do ciekawszych rozwiązań pozwalających na zagospodarowanie stref tzw. wysokich należą mechanizmy umożliwiające opuszczenie całej zawartości szafki na wysokość wzroku. Inne z kolei – pozwalają łatwo otworzyć szafkę przez płynne przesunięcie frontu do góry.

Bardzo często przy planowaniu kuchennej aranżacji pozostaje do zagospodarowania niewielka przestrzeń o kilkunastu centymetrach szerokości. Jedynym sposobem na jej optymalne wykorzystanie jest wysuwane cargo wąskie. Doskonale sprawdzi się ono do przechowywania przypraw i małych pojemniczków. Jednak chyba najtrudniejszymi do zagospodarowania szafkami są te narożne. Ale i na nie producenci akcesoriów mają sposoby. Systemy typu corner pozwalają na wysuwanie poszczególnych półek z szafek narożnych płynnym, falistym ruchem bez ryzyka upadku ustawionych na nich produktów. Inne systemy, wyposażone w stabilne tory jazdy, pozwalają nam na wysunięcie właściwie całej zawartości narożnej szafki.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce