Meble.com.pl - komfort na miarę

Kolekcja Gobi. Komoda RTV, podobnie jak reszta kolekcji wyróżnia się pięknym rysunkiem drewna. Fot. Meble Wójcik

10 ciekawych inspiracji na szafkę RTV

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 02 sie 2016 06:09 (aktualizacja: 04 sie 2016 11:01)

Modny mebel „pod telewizor” nie boi się geometrycznych kształtów i ciekawego designu, przyciąga wzrok niespodziewanymi formami i łączeniem dekorów.

W świecie współczesnych wnętrz meble RTV zajmują bardzo ważne miejsce. Obok zadań czysto funkcjonalnych, często przypada im rola najmocniejszego akcentu we wnętrzu. Nie mogą więc być nijakie i nudne. W procesie projektowania tych mebli od pewnego czasu istotna staje się więc gra kontrastów oraz różnego rodzaju eksperymenty nie tylko z kształtem czy bryłą mebli, ale przede wszystkim z wykończeniem materiałów. Może to być np. łączenie naturalnych dekorów z elementami na wysoki połysk lub szkłem, plastiku ze stalą nierdzewną czy drewna z aluminium.  

Niesłabnącą popularnością cieszy się też orzech oraz kolory jasne, łączone w różnych kombinacjach i zestawieniach z dekorami ciemnymi. Miękko układające się fronty o matowym wykończeniu mieszane są także z materiałami z efektem połysku. Kolory takie jak ciepłe beże i brązy, kremy stanowią zachętę dla projektantów do przełamania stonowanych kompozycji brył kontrastującymi dodatkami. Przykładem są wstawki w kolorach kasztan, wenge czy wiśnia. Czasem są to też całe płaszczyzny w innym kolorze, tj. połyskliwa biel kontrastowo zestawiona z czernią, szarości ze szkłem i chromowanymi elementami, bądź też czerń z frontem w kolorze kawy z mlekiem na wysoki połysk. Najnowsze trendy z Mediolanu to połączenie tworzyw sztucznych z drewnem. Dla osób preferujących wzornictwo bardziej uniwersalne pozostaje nadal modna biel w wersji mat bądź na wysoki połysk, chętnie łączona z czarnymi lub szarymi elementami. Warto też zwrocić uwagę na nowy i ciekawy kolor – "wędzony" dąb o specyficznej, chropowatej strukturze. Przygaszoną kolorystykę producenci urozmaicają także detalami o innej fakturze, na przykład drewna

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA