Meble.com.pl - komfort na miarę

Kuchnia zainspirowana stylistyką angielską. Białe szafki pięknie komponują się z drewnianym blatem. Projekt: Beata Ignasiak. Fot. Bartosz Jarosz

10 inspiracji na białą kuchnię w klasycznym stylu

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 06 maj 2016 09:00 (aktualizacja: 27 maj 2016 08:28)

Biała kuchnia w klasycznym stylu to klasa i elegancja sama w sobie. Wnętrze prezentuje się bardzo przytulnie i klimatycznie.

Biel pięknie komponuję się z klasyczną, elegancką stylistyką. Barwa ta uwidocznia każdy, nawet najmniejszy detal stylowej zabudowy. Pomysłów na klasyczną białą kuchnię może być wiele. Wszystkie jednak kojarzą się z tradycją, ponadczasowym pięknem i finezją detali. Meble są pełne uroku, ale też subtelności.  

Kremowa biel piękne komponuje się z kuchnią w stylu angielskim, której nieodzownym elementem dekoracyjnym jest duża liczba elementów ozdobnych budujących atmosferę przytulności i domowego ciepła. Pilastry, kolumny, listwy wieńczące szafki, frezy, zewnętrzne ozdobne zawiasy, stylizowane uchwyty, a w końcu także ozdobna ceramika ustawiona na półkach i w witrynach – wszystko to odpowiednio podkreślone ciepłą, subtelną barwą tworzy wrażenie wyrafinowanej, ale jednocześnie bardzo przytulnej kuchni. 

Osoby preferujące nieco bardziej spokojne wzornictwo mogą skorzystać z rozwiązań w stylu prowansalskim. Dla niektórych wielbicieli klasyki kuchnie inspirowane francuską Prowansją mogą wydawać się nawet zbyt łagodne. Ale właśnie w tej delikatności tkwi ich urok. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA