Kolekcja Luttich firmy Black Red White. Fot. Black Red White

Kolekcja Luttich firmy Black Red White. Fot. Black Red White

  • Autor: mg
  • 08 sty 2018 22:24 (aktualizacja: 10 sty 2018 11:35)

10 najciekawszych zestawów do salonów dostępnych w 2017 roku w polskich sklepach

W 2017 roku Polacy, aranżując swoje salony, najchętniej sięgali po zestawy mebli o klasycznych formach, utrzymane w różnych odcieniach drewna, choć jednokolorowe minimalistyczne bryły również cieszyły się popularnością. Prezentujemy 10 najciekawszych - naszym zdaniem - kolekcji minionego roku.

Oto najciekawsze kolekcje mebli do salonów, które - naszym zdaniem - pojawiły się w polskich sklepach w 2017 roku.

1. Kolekcja "Luttich" firmy Black Red White

Elementy kolekcji "Luttich" utrzymane są w ciepłej kolorystyce Dąb Barique, a komfortowe użytkowanie zapewniają im markowe akcesoria z systemem cichego domykania frontów. W kolekcji można znaleźć elementy, które sprawdzą się podczas urządzania pokoju dziennego i funkcjonalnego przedpokoju.

2. Kolekcja "Havana" firmy Meble Wójcik. Fot. Meble Wójcik

W meblach z kolekcji "Havana" głęboki odcień Dębu Lefkas zestawiony został z czarnym, matowym frontem. Ciepłe światło zastosowane w witrynach doskonale komponuje się z dekorem dębu i tworzy miłą atmosferę. Kolekcja sprawdzi się w industrialnej aranżacji pokoju dziennego.

3. Kolekcja „Parma” firmy Taranko

Kolekcja „Parma” to propozycja dla osób poszukujących kompromisu pomiędzy klasyczną elegancją a romantyzmem rustykalnych wnętrz. Lekkie, przeszklone witryny stanowią równowagę dla pojemnych komód. Powtarzający się motyw w postaci ażuru, obecny w przeszklonych frontach witryn, a także w szklanych blatach stolików, dodaje niepowtarzalnego charakteru kolekcji. Całość utrzymana jest w kolorystyce bielonego dębu, którego urok uwydatnia się dzięki delikatnej strukturze na blatach i frontach. 

4. Kolekcja "Simple" firmy Vox

Cechą charakterystyczną kolekcji "Simple" jest minimalizm, który łączy się z maksymalną funkcjonalnością i licznymi możliwościami konfigurowania indywidualnych układów. Projektantka Marta Krupińska stworzyła wiele możliwych konfiguracji zestawiania korpusów i frontów, dbając jednocześnie o to, żeby każde zestawienie było zgodne ze sztuką aranżacji i estetyki wnętrza.

5. Kolekcja "Caldo" firmy Szynaka Meble

"Caldo" to zestaw mebli przeznaczonych do aranżacji salonów i jadalni. Uwagę zwracają bryły o klasycznych liniach, których charakter podkreślają drewnopodobne dekory. W skład zestawu wchodzą: witryny jedno- i dwudrzwiowe z systemem oświetlenia LED, masywne komody jedno- i dwudrzwiowe, szafka RTV z trzema szufladami, regał i półka wisząca, dwudrzwiowa szafa ubraniowa, dwudrzwiowy bufet z barkiem, stół rozkładany, stolik okolicznościowy oraz tapicerowane krzesło i fotel.

6. Kolekcja "Kiss" firmy Layman

System "Kiss" to nowoczesna interpretacja stylu lat 60. Charakterystyczne jak na tamte czasy nóżki, w nowej, dwukolorowej odsłonie, prezentują się zupełnie inaczej. Wciąż jednak dodają bryłom lekkości. Fronty mebli, dostępne w czterech kolorach (metalik platyna, metalik laser, pepitka szara, biały ze fakturą 3D), odzwierciedlają najnowsze trendy wzornicze. Korpusy w wybarwieniu dąb amerykański przełamują chłodny, nowoczesny wygląd mebli, wprowadzając nutę ciepła i przytulności.

7. Kolekcja "Riva" firmy Mebin

Proste geometryczne formy o łagodnie zaoblonych krawędziach i rantach wprowadzają do wnętrza specyficzny klimat – kolekcja, choć na wskroś nowoczesna, ma w sobie coś z ducha sztuki użytkowej początków ubiegłego stulecia. Elegancji i wdzięku dodają meblom gięte uchwyty zlicowane z frontami mebli, efektowne połączenie drewna z czarnym szkłem Lacobel oraz dekoracyjne oświetlenie szklanych półek w witrynie i szafce z barkiem.  


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce