Kolekcja Atelie firmy Meble Krysiak. Fot. Meble Krysiak

  • Autor: mg
  • 12 lis 2017 19:57 (aktualizacja: 13 lis 2017 08:07)

10 pięknych witryn do klasycznych jadalni

Trudno wyobrazić sobie klasyczną jadalnię bez witryny. Funkcją tego praktycznego mebla jest przede wszystkim przechowywanie, choć za sprawą przeszkleń i oświetlenia ledowego stanie się on prawdziwą ozdobą wnętrza. Prezentujemy 10 kolekcji zaprojektowanych z myślą o klasycznych aranżacjach.

Czytaj też: Meble do małej sypialni - sposób na niewielkie wnętrze

Witryny służą do przechowywania zastawy stołowej i innych przedmiotów niezbędnych podczas spożywania rodzinnych posiłków. Dlatego muszą być przede wszystkim pojemne i zapewniać odpowiednio dużo miejsca do przechowywania. Nie należy jednak zapominać o ich dekoracyjnej funkcji. Wyeksponowane za przeszkleniami przedmioty, zwłaszcza gdy zostaną dodatkowo podświetlone, sprawią, że wnętrze nabierze wyjątkowego charakteru.

Wciąż największą popularnością cieszą się witryny o wzorach inspirowanych strukturami drewna. Wśród nich niepodzielnie króluje dąb, choć swoich zwolenników mają też buk i orzech. Różnią się one dostępnymi odcieniami, rozpiętymi od jasnych do ciemnych, oraz rysunkami słojów - od delikatnych i harmonijnych do niezwykle wyrazistych, mocno zarysowanych.

Warto pamiętać, że wiele jadalni jest połączonych z salonem. Wówczas często sięga się po zestawy mebli pochodzące z tych samych kolekcji, dzięki czemu zyskuje się spójną, harmonijną aranżację.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce