Meble.com.pl - komfort na miarę

Biała sofa Lexus nawiązuje do klasyki we współczesnym wydaniu. Fot. Bydgoskie Meble

10 pomysłów na białą sofę

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 28 cze 2016 07:51 (aktualizacja: 28 cze 2016 07:55)

Biała sofa w salonie to wyzwanie. Utrzymanie jej w czystości nie jest łatwe. Jest jednak niezwykle uniwersalna wzorniczo, a przy tym elegancka w wyglądzie.

Białe sofy posiadają tyle samo wad co zalet. Nie da się zaprzeczyć, iż utrzymanie jej w czystości zwłaszcza w sytuacji, gdy w domu przebywają dzieci czy zwierzęta, nie jest łatwe. Ponadto, na białej tkaninie obiciowej wszystko widać. Kurz czy najmniejsze zabrudzenie może całkowicie zepsuć jej wygląd. 

Jednak pokój dzienny dzięki ładnej, jasnej sofie zyskuje luksusowy wygląd. Biała sofa bez problemu będzie w stanie skomponować się z innymi meblami, począwszy od stołów, poprzez lampy czy dywany. A jeśli znudzi się nam nieco wygląd salonu, wystarczy nieco zmienić dodatki, w postaci np. dekoracyjnych poduszek, które dodatkowo dadzą uczucie komfortu. Jeżeli preferujemy chłodne tonacje postawmy na dodatki w kolorze niebieskim, szarym bądź czarnym. Z kolei kolory mocniejsze takie jak żółcienie, czerwień czy brąz znacznie ożywią aranżację salonu.

Ponadto, decydując się na białe obicie kanapy można nieco poeksperymentować z kolorami lub wykończeniem ścian. Współgra z aranżacjami tradycyjnym, jak i o bardziej awangardowym charakterze.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA