Meble.com.pl - komfort na miarę

Model Strandmon zadowoli nawet najbardziej wybrednego entuzjastę foteli. Ma wysokie oparcie wspaniale podpierające plecy, a odpowiednio wystające uszy pozwolą oprzeć głowę podczas popołudniowej drzemki. Fot. IKEA

10 pomysłów na fotel w salonie

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 09 marz 2016 09:01 (aktualizacja: 10 marz 2016 08:45)

Nowoczesne, designerskie czy klasyczne? Wybór foteli jest ogromny. Z łatwością znajdziesz idealny model do swojego salonu.

Fotel to bardzo praktyczny mebel. Jest wygodny, zapewnia komfort odpoczynku, ponieważ siedzi się na nim samemu, ale również ma doskonale dopasowane oparcie i podłokietniki. Jeśli w salonie jest jeden, najczęściej bywa ulubionym meblem całej rodziny. 

Wybór foteli jest dziś ogromny. Moda na meble tapicerowane, czyli sofę i fotel z tej samej kolekcji, dawno już przeminęła. Dziś możemy wybrać model o zupełnie innym kształcie i kolorze niż sofa. To ciekawe rozwiązanie, które sprawia, że aranżacja salonu jest energiczna i dużo się w niej dzieje. Jeśli lubimy czytać w fotelu, warto zdecydować się na model klasyczny, czy tzw. uszak. Ma on wyjątkowo wysokie oparcie, uszy, o które można oprzeć głowę, a niektóre modele posiadają również niskie siedzisko osadzone niemalże nad samą podłogą. 

Ciekawym rozwiązaniem do nowoczesnego salonu może być fotel, który formą zupełnie nie przypomina tych masywnych, klasycznych modeli, a wygląda raczej jak krzesło z podłokietnikami. Takie fotele mają lekką formę  i doskonale komponują się z minimalistycznymi aranżacjami wnętrz. 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA