Meble.com.pl - komfort na miarę

Kolekcja eRange. W oparciu o modernistyczne idee Bauhausu i w służbie funkcjonalizmu powstał system zamknięty w niezwykłej, pełnej stylu formie. Fot. Nowy Styl

10 pomysłów na kącik do pracy w domu

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 06 cze 2016 12:13

W obecnych czasach często jesteśmy zmuszeni do pracy w domu. Aby dobrze wykonać swoje obowiązki potrzebne jest wygodne miejsce, gdzie w spokoju nadrobimy zaległości. Te meble pomogą je urządzić.

Aranżacja biura w domu nie należy do prostych zadań, szczególnie jeśli nasze mieszkanie posiada niewielki metraż. Nie oznacza to jednak, że uzyskanie dodatkowego kącika do pracy jest niemożliwe. Wystarczy przestrzeń podzielić na strefy użytkowe, dobrać funkcjonalne meble oraz zastosować kolorystyczne sztuczki, które wizualnie uporządkują pomieszczenie. 

Ważnym elementem aranżacji domowego biura jest odpowiedni podział przestrzeni, który oddziela strefę pracy od miejsca codziennego odpoczynku i relaksu. Taki rozdział lepiej wpłynie na koncentrację i wydajność pracy. W małym mieszkaniu często nie ma możliwości aranżacji gabinetu w oddzielnym pomieszczeniu, jednak odpowiednia stylizacja z zastosowaniem ścianek działowych pozwoli wyodrębnić funkcjonalny i praktyczny skrawek na biurko oraz regał, np. w sypialni, pokoju dziennym czy przedpokoju.  

Aby zaaranżować kąt do pracy, wystarczy nawet niewielka wnęka, w której możemy ustawić biurko oraz inne biurowe gadżety. Ich półotwarta przestrzeń dyskretnie oddzieli strefę pracy od reszty mieszkania, co może wpłynąć na lepszą koncentrację podczas wykonywania codziennych obowiązków. Warto pamiętać, że biuro powinno uzupełniać aranżację wnętrza i wtapiać się w jego ogólną koncepcję. Spójność można zachować poprzez drobne zabiegi, np. kupując meble w tej samej tonacji kolorystycznej co inne, znajdujące się w pomieszczeniu. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA