Meble.com.pl - komfort na miarę

Wysoka zabudowa wmontowana w ściankę oddzielającą kuchnię od przedpokoju zamknęła aranżację w kształt litery L i sprawiła, że z pozoru małe pomieszczenie stało się bardzo funkcjonalne. Projekt: Katarzyna Uszok-Adamczyk. Fot. Bartosz Jarosz

10 pomysłów na kuchnię. Zdjęcia z polskich domów

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 19 lip 2016 15:00 (aktualizacja: 21 lip 2016 09:54)

Szukasz pomysłu na kuchnię? Zobacz, jak mieszkają inni.

Polacy uwielbiają jasne wnętrza. Widać to szczególnie po kuchniach, gdzie królują biele, beże i jasne szarości. Równie modne są także kuchnie z dekorem drewna. Producenci oferują dziś bowiem drewno w nowej odsłonie, które doskonale prezentuje się w nowoczesnych aranżacjach.

W małych pomieszczeniach popularnością cieszą się zabudowy w kształcie litery L. Dają one swobodę podczas pracy w kuchni i pozwalają funkcjonalnie rozmieścić strefy. Często nawet w niewielkiej kuchni, gdzie zabudowa przybrała kształt litery L, udaje się wygospodarować miejsce na skromną, ale wygodną jadalnię.

W dużych przestrzeniach z kolei modne są wyspy. Zapewniają one ogromną swobodę, zaś przeniesienie na wyspę płyty grzewczej bądź zlewu, sprawi, że będzie ona swoistym kuchennym centrum dowodzenia. Coraz częściej w dużych, otwartych wnętrzach wyspę przedłuża się o miejsce do spożywania posiłków. Nie koniecznie musi to być oddzielny stół jadalniany, a raczej ten sam materiał, z którego zbudowana jest wyspa.

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA