Meble.com.pl - komfort na miarę

Łatwy dostęp to jedna z podstawowych zasad planowania miejsca spiżarni. Fot. Elfa

10 pomysłów na spiżarnię w domu

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 16 lis 2016 11:46 (aktualizacja: 16 lis 2016 12:09)

Spiżarnia w domu to komfort i wygoda. Okazuje się, że wbrew pozorom można ją zaplanować nawet w małym mieszkaniu. Wystarczy dobry pomysł i właściwa organizacja.

Rola spiżarni uległa znacznej modyfikacji. Dawniej spełniała jeden ważny cel - umożliwiała przechowywanie produktów spożywczych w niższej niż otoczenie temperaturze. Obecnie nie ma już konieczności dysponowania oddzielnym, "chłodnym" pomieszczeniem, ponieważ w każdym domu znajduje się lodówka. Spiżarnia aktualnie, jest nie tylko miejscem przechowywania produktów spożywczych, ale też do składowania sprzętów gospodarstwa domowego, z których korzystamy tylko raz na jakiś czas, typu sokowirówka, mikser czy grill. 

W małych kuchniach spiżarniany kącik można zaaranżować w formie wysokiego wyciągu. Ci, którzy dysponują dużymi, otwartymi kuchniami – mogą wykorzystać w tym celu małe wnęki lub komórki i ukryć je za drzwiami przesuwnymi. Projektanci chętnie ukrywają spiżarnię również w wysokiej zabudowie. Taka lokalizacja nie jest przypadkowa. Dla osób postronnych to kolejny front kuchenny, dla gospodarzy zaś - drzwi do pojemnego schowka.

Sprawdź nasze pomysły na pojemną spiżarnię. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA