Meble.com.pl - komfort na miarę

Sortownik "Pro Automatic", 3 rodzaje odpadów, do szafki o szer. 60 cm, po otwarciu drzwi kosze wysuwają się automatycznie, w pełni wyciągana prowadnica kulkowa. Fot. Blanco/Comitor,

10 sposobów na łatwe sortowanie odpadów w domu

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 26 marz 2014 14:45 (aktualizacja: 28 marz 2014 08:42)

Bałagan w szafce pod zlewem, przepełniony kosz na śmieci, nieustanne rozmyślanie, gdzie wyrzucić zużyty filtr do kawy, gdzie stłuczoną filiżankę, a gdzie niepotrzebną już gazetę. Tego typu "kłopoty” potrafią zdezorganizować wykonywanie codziennych czynności w kuchni. Dobra organizacja strefy sortowania odpadów pozwoli ich uniknąć.


O ekologiczną segregację odpadów, a co za tym idzie - ochronę przed zanieczyszczeniami warto zadbać, już na poziomie gospodarstwa domowego. Co to oznacza w praktyce? Segregowanie śmieci, to nic innego, jak rozdzielanie „produkowanych” przez nas odpadów – tak, aby mogły być ponownie wykorzystane. Korzyści? Dla środowiska są oczywiste, ale… dużo większe są dla nas samych, gdyż dzięki sortowaniu śmieci, jest nam dużo łatwiej utrzymać porządek w domu.

Dostępne na rynku sortowniki możemy montować zarówno w „starych”, jak i „nowych” kuchniach – zazwyczaj do korpusu lub dna szafki. Do dyspozycji mamy kosze przeznaczone do zagospodarowania tzw. strefy podzlewakowej, kosze otwierane bezuchwytowo poprzez delikatne naciśnięcie frontu ręką lub otwierane przy pomocy specjalnego pedału. Warto polecić także niezwykle komfortowe w użytkowaniu kosze, które wysuwają się automatycznie po otwarciu drzwiczek, bądź też te z automatycznie uchylanymi pokrywami.

Najnowsze sortowniki oferują użytkownikom wiele innych udogodnień. Szafkę z koszem możemy wyposażyć nie tylko w system cichego domyku - sam kosz możemy doposażyć również w akcesoria takie, jak filtr węglowy pochłaniający zapachy (przydatny zwłaszcza przy segregacji odpadów organicznych) czy matę antypoślizgową.

Kolejną rzeczą, o której warto wspomnieć, są odpowiedniej jakości tworzywa, z jakich wykonuje się poszczególne elementy kosza – dzięki temu ryzyko pęknięć czy jego zniszczenia w trakcie użytkowania jest znacznie zminimalizowane. Tu przykładem może być kosz „Samba” marki Peka (zdjęcie w galerii) z dużym wyprofilowanym pojemnikiem i opatentowanym uchwytem napinającym, pozwalającym na całkowite wypełnienie worka i jego łatwą wymianę. Kosz ten posiada specjalną osłonę zapobiegającą zabrudzeniu frontu od wewnętrznej strony oraz żaroodporny, szklany pojemnik na gorące odpady organiczne.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA