Meble.com.pl - komfort na miarę

Sofa Royal z funkcją spania i pojemnikiem na pościel. Fot. Black Red White

10 sposobów na szarą sofę. Zobacz je wszystkie

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 19 maj 2017 10:28

Sofa w kolorze szarym sprawdzi się w każdym salonie. Jej główną zaletą jest uniwersalność – dobrze komponuje się ze wszelkimi innymi barwami w pomieszczeniu.

Szara sofa świetnie prezentuje się w każdym wnętrzu, niezależnie od jego stylistyki. Wnosi do pomieszczenia stonowany i spokojny wygląd, a co ważniejsze możemy do niej swobodnie dobrać inne meble czy dodatki. Nie ma też w zasadzie żadnych ograniczeń jeśli chodzi o kolor ścian czy wykończenie podłóg. 

Szarość była uznawana za kolor zbyt ponury do tak reprezentacyjnego pomieszczenia jak salon. W ostatnich sezonach szarości jednak wróciły do łask, zarówno jeśli chodzi o nowoczesne wnętrza, jak i klasyczne aranżacje. Szarości występują w całej palecie odcieni. Pozwala to na tworzenie zróżnicowanych i oryginalnych kompozycji aranżacyjnych. W palecie obok ciemnych tonacji grafitu i stali znajdziemy również sofy w subtelniejszych kolorach, takich jak gołębi czy popielaty.

Osoby którym szarości wydają się zbyt nudne i przytłumione mogą urozmaicić sofę kolorowymi poduszkami. Świetnie sprawdzą się te w kolorze żółtym, niebieskim, a nawet zielonym. Szarą sofę możemy skontrastować również z bardziej oryginalnym stolikiem kawowym. Całość zaprezentuje się wówczas ciekawie i niestandardowo. 

Zobaczcie naszą galerię i przekonajcie się, co aktualnie proponują producenci. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA