Meble.com.pl - komfort na miarę

Stolik z metalowymi nóżkami oraz lustrzanym blatem. Fot. Dekoria.pl

15 modnych i funkcjonalnych stolików kawowych z polskich sklepów

  • Autor: bm
  • 03 sty 2018 09:22 (aktualizacja: 03 sty 2018 12:57)

Stolik kawowy może być solidny i pojemny, a nawet wyposażony w system rozkładania. Są też stoliki w wersji mini - służące niemal wyłącznie do odstawienia kubka z kawą czy odłożenia książki. Jeszcze inne - w ogóle nie przypominają stolików, tylko geometryczne kostki, pufy albo koszyki...

Łączy je tak naprawdę jedno - mają być funkcjonalne i usytuowane w takim miejscu, aby mieć je zawsze pod ręką w czasie relaksu na kanapie. Stolik kawowy może też służyć do czegoś więcej niż tylko do odstawienia filiżanki z kawą. Coraz więcej tego rodzaju mebli wyposażonych jest w niewielkie szufladki, wysuwane blaty, ukryte schowki, półki, np. na prasę i inne drobiazgi, a czasem w specjalny miniblat pod laptop. Ciekawym pomysłem jest takie ukształtowanie blatu stolika, by mógł być wykorzystywany jako taca. Niektóre stoliki mogą pełnić dodatkowo rolę większego stołu dla rodziny - są wtedy wyposażone w funkcję rozkładania i podnoszenia blatu.

W nowocześnie urządzonych wnętrzach popularnością cieszą się niskie stoliki kawowe, przy których tak naprawdę najwygodniej jest siedzieć po prostu na dywanie. Dodają uroku wnętrzom, zwłaszcza jeśli mają oryginalną formę lub wykonane zostały z nietypowych materiałów, np. szkła, metalu, tworzywa czy... kamienia.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA