Stół z kolekcji New York firmy Paged. Fot. Paged

  • Autor: mg
  • 17 sty 2018 10:45 (aktualizacja: 19 sty 2018 09:49)

15 oryginalnych stołów do jadalni - jak stworzyć nowoczesne wnętrze

Jadalnia jest nie tylko miejscem, w którym spożywamy posiłki, ale też właśnie tu spotykamy się w gronie rodziny czy najbliższych przyjaciół. Nic dziwnego, że jej centralnym punktem jest stół. Mebel ten niekoniecznie musi przybierać klasyczną formę. Dzięki oryginalnym pomysłom projektantów staje się prawdziwą ozdobą wnętrza.

Zobacz 10 najciekawszych kolekcji mebli do jadalni w 2017 roku

Blat i podstawa - przepis na stół do jadalni wydaje się banalnie prosty. Jednak to tylko pozory. Dzięki pomysłowości projektantów, urządzając to wnętrze, możemy sięgnąć po meble, które raz będą budziły zachwyt, innym razem zdziwnie, ale na pewno staną się elementem aranżacji przykuwającym wzrok. 

Najpierw blat... Zwykle jest wykonany z płyty laminowanej lub naturalnego drewna, choć bywają też szklane blaty. Często poszczególne materiały są ze sobą łączone. Królują blaty prostokątne, rzadsze są okrągłe lub w kształcie elipsy.

Znacznie większe pole do popisów daje podstawa, która wcale nie musi przybierać postaci klasycznych nóg. Oryginalne stoły bardzo często wsparte są na postumentach o fantazyjnych kształtach. Jednak nawet zastosowanie nóg w stole do jadalni nie oznacza projektowej nudy. Mogą one bowiem przyjmować najróżniejsze postacie lub być na przykład ustawione pod różnymi kątami.

O oryginalności stołu decydują też dodatkowe funkcjonalności. W niektórych modelach stosuje się na przykład półki umieszczone pod rozsuwanym blatem. Innym razem ciekawe efekty daje kontrastowe zestawienie kolorów blatu i nóg.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce