Meble.com.pl - komfort na miarę

Biała kuchnia z półwyspem. Ściana nad blatem wykończona fioletowym szkłem świetnie urozmaica wnętrze. Projekt: Anna Maria Sokołowska. Fot. Bartosz Jarosz

15 pięknych pomysłów na kuchnię pod zabudowę

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 23 lut 2016 10:03 (aktualizacja: 24 lut 2016 07:58)

Kuchnia pod zabudowę to bardzo wygodne rozwiązanie. Projekt możemy idealnie dostosować do potrzeb naszych i naszego pomieszczenia.

Kuchnia pod zabudowę to dość kosztowne rozwiązanie, ale też bardzo wygodne. Wygląd i rozmieszczenie szafek możemy dowolnie wybrać, zgodnie ze swoim gustem, wymaganiami wnętrza czy też potrzebami. Mimo tego, iż jest to spory koszt, warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem. 

Układ kuchni zależy od wielkości, kształtu wnętrza oraz naszych potrzeb. Opcji jest bardzo wiele, w tej kwestii ogranicza nas w zasadzie jedynie nasza wyobraźnia. Możemy zdecydować się na układ w kształcie litery U lub L, zabudowę po obu stronach pomieszczenia lub jeśli nasze wnętrze jest naprawdę małe - na aneks kuchenny. Bardzo modnym aktualnie rozwiązaniem w domach jednorodzinnych jest kuchnia z wyspą. Przy małym metrażu jej funkcje może przejąć półwysep lub bar. Wyspa może mieć wbudowaną płytę grzewczą, wtedy potrawy możemy przyrządzać nie tracąc kontakt z gośćmi. Jeśli ustawimy przy niej wysokie krzesła barowe lub hokery, świetnie sprawdzi się także jako stół. Tak urządzona kuchnia sprzyja spotkaniom towarzyskim.

Nie ma także żadnych ograniczeń jeśli chodzi i wybór frontów czy wykończenia blatów roboczych. Projektanci niezmiennie cenią kolor biały zwłaszcza w połączeniu z jasnym rysunkiem wnętrza. Inną ciekawą opcją są aranżacje kontrastowe.  

W galerii znajdziecie kilka modnych pomysłów na kuchnię pod zabudowę. Prezentujemy najbardziej aktualne pomysły projektantów, zgodne z obowiązującymi trendami.  

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA