Meble.com.pl - komfort na miarę

Biała kuchnia z półwyspem. Ściana nad blatem wykończona fioletowym szkłem świetnie urozmaica wnętrze. Projekt: Anna Maria Sokołowska. Fot. Bartosz Jarosz

15 pomysłów na białą kuchnię pod zabudowę

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 04 maj 2016 09:10 (aktualizacja: 04 maj 2016 09:31)

Biała kuchnia pod zabudowę to rozwiązanie modne i dopasowane do wszystkich potrzeb. Zobacz jak wygląda w domach Polaków.

Wykonując meble na zamówienie, można całkowicie kontrolować każdy etap ich produkcji. Od planowania przeznaczenia po wybór materiałów, okuć, a kończąc na kształcie zabudowy meblowej. Zanim jednak zdecydujemy się na konkretne rozwiązania warto dobrze nad wszystkim się zastanowić. Dzisiaj nawet zawias zawiasowi nierówny, a rozwiązania mogą być bardzo różne. Blogi, portale, magazyny to świetne źródła wiedzy na temat aktualnych trendów. Można też zapytać samego stolarza, jakie rozwiązania są obecnie najchętniej wybierane, co umożliwiają i dlaczego warto je mieć. 

Najważniejszy jeśli chodzi o kuchnie jest układ szafek i szuflad w meblach oraz sam kształt zabudowy. Półeczki z przyprawami po prawej stronie kuchenki, przybory do gotowania zaraz obok sztućców. Ilu użytkowników, tyle pomysłów na zagospodarowanie kuchennej przestrzeni. Przyjmuje się jednak, że najcięższe przedmioty powinno się przechowywać na wysokości bioder. Tam też warto zrealizować duże szuflady. Z kolei szafki górne doskonale sprawdzają się w składowaniu sztućców, kieliszków i szklanek. Aby otwieranie i zamykanie frontów nie sprawiało problemów, warto użyć nowoczesnych podnośników klap, które można zostawić w dowolnej pozycji. 

Jeżeli meble mają służyć latami, musimy zadbać o jakość materiałów, z których są wykonane. Warto zwrócić uwagę na blaty kuchenne i powierzchnie stołów, które poddawane są dość intensywnemu użytkowaniu. Białe meble pod zabudowę są dość wymagające jeśli chodzi o utrzymanie ich w czystości, jednak ich atrakcyjny wygląd skutecznie niweluje wszystkie niedogodności z tym związane. Szczególnie ładnie prezentują się białe szafki w połysku ocieplone wstawkami z drewna o ciepłym odcieniu.

Sprawdźcie kilka atrakcyjnych pomysłów.  

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA