Meble.com.pl - komfort na miarę

Sypialnia Touluse. Fot. Black Red White

15 praktycznych łóżek z pojemnikiem na pościel

  • Autor: bm
  • 11 gru 2017 07:48 (aktualizacja: 12 gru 2017 12:22)

Łóżka do sypialni coraz częściej wyposażone są w pojemnik na pościel, dodatkowe koce lub inne przedmioty, których używamy na co dzień. Sprawia on, że mebel jest bardziej praktyczny i pozwala maksymalnie wykorzystać przestrzeń pod legowiskiem.

Pojemnik na pościel najczęściej ma postać wysuwanej szuflady na kółkach, ale na polskim rynku znajdziemy też modele z podnoszonym stelażem, w których pojemnik zajmuje całą przestrzeń pod łóżkiem. Oba rozwiązania są bardzo funkcjonalne, zwłaszcza w niewielkich mieszkaniach, gdzie każdy schowek jest na wagę złota.

Rozwiązanie z podnośnikiem najczęściej wykorzystywane jest w przypadku łóżek tapicerowanych. Mechanizmy pozwalają zazwyczaj na podniesienie stelaża wraz z materacem jedną ręką i otwarcie obszernego pojemnika. Tego rodzaju pojemniki nie są widoczne na pierwszy rzut oka. W przeciwieństwie do wysuwanych szuflad, które mogą być wręcz potraktowane jako urozmaicenie i ozdoba łóżka, zwłaszcza jeśli producent wyposażył je w ciekawe uchwyty lub wycięte otwory w miejsce uchwytów. W niektórych modelach łóżek rolę pojemnika spełnia zintegrowana z legowiskiem ławeczka, którą możemy też wykorzystać jako dodatkowe miejsce do siedzenia.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA