W tej wiszącej kolekcji znalazło się miejsce zarówno na telewizor, jak i na biurko, półki z książkami oraz podręczną szafkę. Fot. Zalf

W tej wiszącej kolekcji znalazło się miejsce zarówno na telewizor, jak i na biurko, półki z książkami oraz podręczną szafkę. Fot. Zalf

  • Autor: bm
  • 21 marz 2018 10:24 (aktualizacja: 21 marz 2018 14:12)

15 propozycji mebli, które możesz powiesić na ścianie

Jeśli szukamy sposobów na zaoszczędzenie cennego miejsca w mieszkaniu, warto zwrócić uwagę na meble, które można powiesić na ścianie. Jest to rozwiązanie nie tylko do kuchni, ale również do salonu, jadalni czy pokoju młodzieżowego.

CZYTAJ TEŻ: Drewno w połączeniu z szarością - popularny duet kolorystyczny

Wieszając na ścianie półki na książki czy szafkę rtv, sprawiamy, że pomieszczenie wydaje się optycznie większe. Podwieszane meble nie przytłaczają bowiem wnętrza, pozwalają zaoszczędzić cenną przestrzeń na podłodze, ułatwiają utrzymanie czystości. Wyglądają lekko i atrakcyjnie, zwłaszcza jeśli są ciekawie skomponowane i dopasowane do kolorystyki ścian.

Jakie meble nadają się do powieszenia? Najczęściej regały na książki, meble rtv, biurka, ale coraz popularniejsze są też wiszące meblościanki składające się z otwartych półek i zamkniętych szafek. Zaletą takich rozwiązań jest łatwość utrzymania w czystości pomieszczenia - kurz nie gromadzi się pod szafkami - a jednocześnie to, że dają wrażenie lekkości i mniejszego zagracenia wnętrza.

Decydując się na wiszące meble, warto jednak pamiętać o kilka ważnych sprawach, między innymi odpowiednio mocnych okuciach, które pozwolą bezpiecznie użytkować meble, nawet obciążone bogatym księgozbiorem. W przypadku mebli rtv ważne jest też zadbanie o miejsce na kable i osprzęt telewizora czy innych urządzeń - tak by były niewidoczne, a jednocześnie pozostał do nich wygodny dostęp.

Meble wiszące na ścianie podkreślają nowoczesny charakter wnętrza, wyglądają dobrze w każdym pomieszczeniu, szczególnie jeśli jest ono stosunkowo wysokie. Stosując podwieszane meble, równoważymy wysokość ścian, dzięki czemu całość wygląda bardziej proporcjonalnie.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce