Meble.com.pl - komfort na miarę

Warto zaplanować w jej wnętrzu dużo szuflad czy koszyków, które znacznie podniosą jej funkcjonalność. Wieszaki dedykowane konkretnym rodzajom ubrań, stojaki na buty i drążki na okrycia wierzchnie to niezbędniki każdej garderoby. Fot. Rejs

15 sposobów na funkcjonalną garderobę

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 06 kwi 2016 10:13 (aktualizacja: 07 kwi 2016 08:10)

Garderoba – ta mała czy ta duża to rozwiązanie ułatwiające zachowanie porządku i niezmiennego stanu naszych ubrań nawet przez kilka sezonów. Sprawdź ciekawe sposoby na organizację jej wnętrza.

Aby garderoba spełniała wszystkie swoje funkcje, jeszcze przed przystąpieniem do planowania zabudowy, powinniśmy zastanowić się, co będzie  w niej przechowywane.  Inaczej rozplanujemy wnętrze, które będzie mieścić tylko ubrania, odmiennie popatrzymy zaś na garderobę wielofunkcyjną, łączącą część ubraniową, strefę przechowywania butów czy kącik z biżuterią.

Organizując wnętrze swojej garderoby starajmy się myśleć perspektywicznie, bo ubrań i dodatków z biegiem czasu zwykle przybywa, a do wszystkich powinniśmy mieć łatwy i szybki dostęp. Zacznijmy od podzielenia wszystkich rzeczy na te, które nosimy często (te znajdą się w zasięgu ręki) oraz te, które wkładamy okazjonalnie (umieśćmy je na górnych lub wewnętrznych półkach). Kolejnym krokiem będzie posortowanie ubrań na poszczególne kategorie – wtedy z łatwością sprawdzimy ile miejsca przygotować na rzeczy wiszące, ale ile półek na ubrania złożone.  

Dopełnieniem uporządkowanej garderoby jest system szuflad oraz koszy, które z pewnością pomieszczą niemal wszystko – od ubraniowych drobiazgów, przez biżuterię, aż po kolejną parę butów. Ubrania, które wymagają wieszaka – sukienki, płaszcze, marynarki i żakiety, rozwieśmy na specjalnych drążkach. Tuż pod sufitem zamontujmy pantograf, czyli opuszczany wieszak, który zorganizuje nam nieco miejsca na kilka dodatkowych koszul czy marynarek. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA