Meble.com.pl - komfort na miarę

Fotel firmy Tom Mebel z wygodnym podnóżkiem. Fot. Car Moebel

20 modeli komfortowych foteli z podnóżkiem. Wybierz swój ideał

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 19 marz 2014 11:40 (aktualizacja: 27 marz 2014 08:40)

Do czytania ulubionej książki, do odpoczywania, opowiadania bajek wnukom siedzącym na kolanach lub tak po prostu do siedzenia. Fotel z podnóżkiem to komfort, na który zasługuje każdy z nas.

Któż nie lubi zasiąść w wygodnym fotelu z ulubioną lekturą w dłoni lub po ciężkim dniu pracy zwyczajnie rozsiąść się w wygodnej pozycji i rozprostować swobodnie nogi? Ma tak chyba większość z nas. Dlatego właśnie fotel z podnóżkiem to mebel, który powinien stać w każdym domu, którego gospodarze wiedzą co znaczy zdrowy i dobry wypoczynek.

Wśród foteli z podnóżkami wybór jest niemały. Od nowoczesnych i minimalistycznych w wyglądzie po ludwikowskie fotele z dużymi uszami, które nie tylko dają wygodę podczas siedzenia, ale także można się w nich swobodnie zdrzemnąć.

Współczesna wygoda

Spośród nowoczesnych foteli z podnóżkami na uwagę zasługują fotele firmy BoConcept. Zarówno fotel „Hamilton” – którego wysokie oparcie i szerokie siedzisko zapewniają komfort na najwyższym poziomie; jak i fotel z najnowszej kolekcji „nendo” zaprojektowany przez japońskiego designera Oki Sato, również jest godzien zainteresowania. Jego ciekawy kształt doskonale współgra z podnóżkiem stając się tym samym fotelem nie tylko designerskim, ale i komfortowym.

Fotel po dziadku

Fotele „uszatki” – miękkie i obszerne to modele jakie chyba nigdy nie wyjdą z mody. Obecne często w domach naszych babć i dziadków, coraz częściej goszczą w nowoczesnych wnętrzach, jako doskonały przykład eklektycznego stylu łączącego stare z nowym. Ponadto, fotele z dużymi uszami i wysokimi podłokietnikami są dobrym modelem dla osób, które lubią uciąć sobie drzemkę w pozycji siedzącej.

Takie fotele znajdują się między innymi w ofercie formy Sits. Fotele „Watson” czy „Humphrey” charakteryzują się mięsistymi i wygodnymi siedziskami, szerokim oparciem zakończonym „uszami” po bokach. Ich podłokietniki są wysokie i zakręcone do zewnątrz, co także jest charakterystyczną cechą dla tego rodzaju foteli, które produkowane są nieprzerwanie od XVII wieku.   

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA