Meble.com.pl - komfort na miarę

Fever marki Black Red White to kolekcja nowoczesna. Charakteryzuje się prostą formą, zdecydowaną bielą oraz efektownym oświetleniem. Fot. BRW

20 pomysłów na meble w połysku. Znajdź swój typ

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 18 sty 2015 17:20 (aktualizacja: 21 sty 2015 08:18)

Moda na meble w wysokim połysku zdecydowanie zdominowała mieszkania Polaków. I choć na rynku dostępne są już od kilku lat, producenci coraz to ulepszają wersje lakierowanych kolekcji. Dlaczego tak chętnie je kupujemy?

Lakierowane powierzchnie mają więcej zalet niż wad, przede wszystkim sprawiają, że wnętrza wydają się większe i bardziej przestronne. Wszystko za sprawą odbijania światła, zarówno w ciągu dnia - światła dziennego, jak i wieczorami tego, które wypływa z żarówek. Meble na wysoki połysk zyskały tak wielką popularność głównie dzięki modzie na minimalizm i nowoczesne wnętrza. Żadne inne meble, jak właśnie te z dużą ilością blasku, nie wprowadzą do salonu efektu przepychu i blichtru. Gładkie, połyskujące powierzchnie producenci łączą często także ze szkłem, które podświetlone od wewnątrz nadaje wnętrzom wyjątkowego klimatu. 

Modne dziś są nie tylko chłodne, całkowicie białe kolekcje, ale także biel połączona z drewnem, jak również czarne, błyszczące fronty oraz meble rysunkami drewna, które pod lakierowaną powłoką nabierają jeszcze głębszego wyrazu. 

Wbrew pozorom lakierowane powierzchnie wcale nie są nieprzyjazne. Wielu konsumentów obawia się trudności w utrzymaniu takich mebli w czystości. Czyści się je jednak bardzo prosto i szybko, niekiedy wystarczy do tego tylko wilgotna ściereczka. 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA