Meble.com.pl - komfort na miarę

Narożnik Diverso ma modną, lekką formę i regulowane zagłówki oraz podnóżki. Fot. Unimebel

20 rozkładanych narożników. Znajdź swój ideał

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 18 maj 2016 07:14 (aktualizacja: 28 maj 2016 10:31)

Rozkładany narożnik to najpopularniejszy mebel wypoczynkowy w polskich domach i mieszkaniach. Zobacz, jakie modele są obecnie na topie.

Większość Polaków sypia w nocy na rozkładanej kanapie w salonie. Niewielkie metraże mieszkań, ale też chęć zapewnienia dzieciom komfortu posiadania własnego pokoju, sprawia, że często dorośli rezygnują z własnej sypialni. Mimo, że spanie w salonie może wydawać się czynnością mało przyjemną, wcale nie musi taką być. Tym bardziej, że takie rozwiązanie nie wyklucza modnie i nowocześnie urządzonego wnętrza. Ważne jest jednak, by sofa, która za dnia służy jako miejsce wypoczynku, nocą zamieniała się w wyjątkowo komfortową przestrzeń do spania. Tutaj nie ma mowy o kompromisach. 

Jeśli decydujemy się na sofę rozkładaną warto pamiętać o wyborze porządnego systemu rozkładania. W narożnikach są one mało skomplikowane. Część służącą do leżenia wysuwa się spod siedziska, zaś pojemnik na pościel umieszczony jest w otomanie. Po rozłożeniu, sofa przypomina pełnowymiarowe łóżko. Jakość systemów ma jednakże istotne znaczenie dla zdrowia naszego kręgosłupa. Nawet najładniejszy mebel, który ciężko się rozkłada szybko się znudzi, lub co gorsze, przestaniemy czerpać przyjemność korzystania z niego. Kupując mebel, który codziennie będziemy rozkładać, zwróćmy więc uwagę, by czynność ta była lekka i prosta do wykonania.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA