Meble.com.pl - komfort na miarę

Kolekcja "Malibu" marki Paged Meble. Fot. Paged Meble

45 zestawów do jadalni - z polskich sklepów

  • Autor: ap
  • 10 lut 2014 22:20

Jadania nowoczesna czy klasyczna? Z drewna czy z płyty? Wybór mebli do jadalni jest naprawdę bogaty, a w ofercie producentów każdy znajdzie coś dla siebie. Największym powodzeniem jednak cieszą się rozwiązania modułowe pozwalające użytkownikom wykreować indywidualną przestrzeń.

Na rynku krajowym dominującym zestawieniem kolorystycznym mebli do jadalni jest jasny dąb sonoma oraz kolor biały na wysoki połysk, ale nie brakuje też ciemnych kolorów. Jednak kolor to nie wszystko. Stół do jadalni musi być wygodny, ważne jest więc, aby był  dobrany do wielkości i kształtu wnętrza, w którym znajdzie swoje przeznaczenie.  Do mniejszej jadalni stoły kupujemy z większą ostrożnością. Tu zazwyczaj sprzedawcy starają się zachęcać do stołów okrągłych, idealnych do mniej przestronnych pomieszczeń, polecane także są stoły kwadratowe. Dla właścieli większych pomieszczeń kształt blatu to sprawa drugorzędna, ważniejszy jest rozmiar stołu po rozłożeniu. Tu najczęściej polecanym rozwiązaniem jest stół prostokątny, nawet większy, pozwalający w pełni zagospodarować przestrzeń bądź wyodrębnić w salonie strefę jadalną. 

Łatwe rozkładanie

Najbardziej popularne stoły przeznaczone do jadalni to modele wyposażone w funkcję rozkładania. Pozwala to dopasować mebel nie tylko do aktualnych okoliczności, ale przede wszystkim do samego pomieszczenia. Zdaniem przedstawicieli salonów meblowych najciekawsze obecnie są stoły rozkładające się w sposób tzw. synchroniczny. Oznacza to, że ciągnąc za blat z jednej strony, rozsuwamy obie jego części jednocześnie, podczas gdy nogi stołu pozostają nieruchome. W tego typu stołach producenci w prowadnicach stosują także specjalny hamulec, który automatycznie ustala końcową pozycję stołu. Warto też zwrócić uwagę na stoły rozkładane z dodatkowym miejscem na przechowywanie, np. z szufladami.

Oferta polskich sklepów meblowych jest bogata w zestawy do jadalni. Wśród kolekcji, które prezentujemy w naszej galerii, coś dla siebie znajdzie zarówno amator litego, naturalnego drewna, jak i osoba poszukująca niedrogich rozwiązań z płyt drewnopochodnych. Warto obejrzeć, aby wiedzieć, o co zapytać sprzedawcę w salonie meblowym.

WASZE KOMENTARZE (3) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA