Meble.com.pl - komfort na miarę

Kolekcja Cannet. Prosta linia mebli przełamana jest oryginalną formą metalowych uchwytów oraz delikatnymi listwami okalającymi fronty szafek i szuflad. Fot. Black Red White

5 inspiracji na meble w prowansalskim stylu

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 01 gru 2016 10:56 (aktualizacja: 01 gru 2016 11:11)

Meble w prowansalskich stylu wniosą do wnętrza niepowtarzalny klimat. Sprawdź jakie kolekcje proponują polscy producenci mebli.

Styl zainspirowany  słoneczną Prowansją, od lat cieszy się sporą uwagą. Są przytulne, a co ważniejsze bardzo klimatyczne i wnoszą do wnętrza powiew pachnącej lawendą Prowansji. Meble prowansalskie to to przede wszystkim wszelkie odcienie pasteli – biele, żółcie, błękity, fiolety i oliwkowe zielenie. Czasami przeciera się je w charakterystyczny sposób, który sprawia, że meble wyglądają jakby nadgryzione zębem czasu. 

Nierzadko wykonane są z dobrego drewna. Komody w których bielone fronty łączy się z tradycyjnymi blatem wykończonym drewnem w ciepłym odcieniu. Poszczególne bryły nierzadko wyróżniają się niebanalnym designem. Zazwyczaj pozbawione są ona wyrazistych ozdób czy detali dekoracyjnych, cały klimat mebla. Prosta linia mebli przełamana jest oryginalną formą metalowych uchwytów lub też delikatnymi listwami okalającymi fronty szafek i szuflad. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA