Meble.com.pl - komfort na miarę

Kolekcja L-Light. Blasku meblom dodaje listwa oświetleniowa, która w komodach i szafkach RTV znajduje się w szczelinie pod blatem. Fot. Meble Forte

5 inspiracji na meble z oświetleniem

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 27 paź 2016 08:11 (aktualizacja: 31 paź 2016 09:12)

Meble wzbogacone o różnorodne systemy oświetlenia posiadają wiele zalet. Nie tylko ładnie się prezentują - to także dodatkowe źródło światła, w zbyt ciemnym pomieszczeniu.

Meble z oświetleniem to dobry wybór jeśli preferujemy wnętrza dobrze oświetlone - wizualnie ciepłe i klimatyczne.  aranżacje pokoju dziennego. Bryły ze sprytnie ulokowanymi lampkami, emitującymi światło o ciepłym lub zimnym odcieniu sprawią, że wnętrze, zwłaszcza po zmroku stanie się prawdziwym teatrem światła i cienia. 

Szczególnie urokliwie prezentują się podświetlone półki w przeszklonych witrynach. System oświetleniowy może być zamontowany w tylnej części półki, bądź na całej długości jej frontowej krawędzi. Nic nie czyni mebla bardziej zjawiskowym niż zamontowane światło dające rozproszoną wiązkę, która delikatnie opada na taflę szkła.  

Inne ciekawe propozycje to te, w których oświetlenie montowane jest w dolnej części mebla, stanowiąc jego oryginalny element dekoracyjny. Zwykle są to małe lampki halogenowe, montowane na wysięgnikach lub w specjalnie do tego przygotowanych umieszczonych nad szafkami płytach, instalowane pośrodku szerokości szafek. Pełnią rolę dekoracyjną, podkreślają linie mebli, a po otwarciu drzwiczek oświetlają ciemne półki

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA