Meble.com.pl - komfort na miarę

Tapicerowane łóżko w szarym kolorze to nowoczesny i niezwykle modny element wnętrza. Doskonale prezentuje się na tle białej ściany. Projekt: Agnieszka Ludwinowska. Fot. Bartosz Jarosz

5 inspiracji na sypialnię w minimalistycznym stylu

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 19 sie 2016 11:04 (aktualizacja: 30 sie 2016 09:38)

Minimalistyczna aranżacja to propozycja dla tych, którzy cenią sobie spokój oraz możliwość relaksu i wyciszenia. Tak ją możesz zaaranżować.

Sypialnia w stylu minimalistycznym jest przestronna, czysta w formie i niezagracona. Jej największą zaletą - oczywiście poza ładnym wyglądem - jest to, że takie nieprzeładowane i pełne przestrzeni wnętrze nie tylko wycisza, ale co ważne - jest też proste w utrzymaniu czystości. 

Sekretem i kluczem do aranżacji wnętrza w stylu minimalistycznym jest ograniczenie mebli i dodatków do absolutnego minimum - zwłaszcza tych drobnych dekoracji, które wprowadzają chaos i zamieszanie. Działa tu zasada - "im mniej, tym lepiej". Stawiamy przede wszystkim na meble o geometrycznej, prostej formie, design oraz oryginalne materiały wykończeniowe. Najbardziej popularne jest szkło, stal i kamień. A ostatnio także beton. Powierzchnie mebli są jednolite. Jeśli chodzi o kolory ścian i frontów meblowych to stawiamy na klasyczną, chłodną biel, czerń albo szarości. Nasycone, intensywne barwy stosujemy tylko jako dodatek oraz urozmaicenie.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA