Meble.com.pl - komfort na miarę

Biała sofa na cienkich nóżkach będzie prezentować się w salonie lekko i świeżo. To dobre rozwiązanie, jeśli chcemy optycznie powiększyć salon. Fot. Housing Units

5 pomysłów na piękną sofę

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 06 lip 2016 09:36 (aktualizacja: 06 lip 2016 09:47)

Sofa w salonie zajmuje zaszczytne miejsce. Jaki model wybrać, aby mebel ten był prawdziwą ozdobą wnętrza?

Sofa jest meblem szczególnym. To na niej sadzamy swoich gości, ona zajmuje czołowe miejsce wśród wszystkich mebli w salonie, ale również służy do wypoczynku domownikom. Wybór sofy nie może być więc decyzją pochopną.

Wybór sofy powinien być uzależniony w głównej mierze od wielkości salonu. Zbyt duży mebel nie tylko nie ozdobi wnętrza, ale je wręcz zagraci. Dlatego też, jeśli mamy niewielki salon, lepiej wybrać sofę na 3 osoby, lub niewielki narożnik. Tym bardziej, że możemy uzupełnić go o dodatkowe pufy czy fotele, które stworzą razem wygodny zestaw wypoczynkowy.

W dużym salonie warto odpowiednio wyeksponować sofę. Można w tym celu wysunąć ją na środek salonu. Ciekawym zabiegiem jest ustawienie tuż za jej plecami półek z książkami sięgającymi do wysokości oparcia. Nie można zapominać oczywiście o dekoracji samego siedziska. W tym celu przydadzą się zdobne poduszki, zaś na podłokietniku warto zawiesić delikatny pled.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA