Spiżarnia pomoże przede wszystkim utrzymać porządek w domu. Fot. Elfa

Spiżarnia pomoże przede wszystkim utrzymać porządek w domu. Fot. Elfa

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 02 wrz 2016 08:40 (aktualizacja: 02 wrz 2016 09:25)

5 pomysłów na spiżarnię w kuchni

Specjalnie wydzielona przestrzeń do przechowywania domowych przetworów to marzenie niejednego właściciela mieszkania. Sprawdź jak można urządzić spiżarnię

Klasyczna spiżarnia nieodłącznie kojarzy nam się z rozległymi, drewnianymi półkami, które zwykle zajmowały całą powierzchnię ściany. Dziś, mieszkając w bloku, mało kto może pozwolić sobie na komfort wygospodarowania tak dużej przestrzeni na domowe przetwory – kuchnia musi bowiem pomieścić niezbędne sprzęty, systemy szafek, a czasem niewielki stół – łącząc w ten sposób swoje funkcje z domową jadalnią. To jednak w żaden sposób nie zamyka drogi do aranżacji domowej spiżarni, gdyż przesuwając nieco lodówkę i wybierając odrobinę węższą szafkę, zyskujemy tę niewielką przestrzeń, w którą idealnie wpasujemy wysoki, wąski, ale pojemny kosz cargo, który z powodzeniem spełni rolę domowego schowka na zimowe zapasy. Oferta tego typu systemów przechowywania jest dziś niezwykle rozbudowana, co czyni go nie tylko niezwykle wydajnym i efektywnym, ale przede wszystkim elastycznym w dopasowaniu do każdej aranżacji. 

Spiżarnię możemy urządzić w niewielkiej wnęce i ukryć ją za drzwiami przesuwnymi. Dzięki temu miejsce przechowywania zapasów jest niemalże niewidoczne, a także bardzo wygodne w użytkowaniu. Sprytnie przemyślane systemy półek i szafek pozwalają przechowywać produkty w uporządkowany i bezpieczny sposób i zawsze są w zasięgu ręki.  


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce