Meble.com.pl - komfort na miarę

Sofa "Fargo" firmy BoConcept. Fot. BoConcept

5 powodów dla których...warto kupić niebieską sofę

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 22 gru 2014 10:46 (aktualizacja: 23 gru 2014 08:06)

Niebieski kolor ma wiele ciekawych właściwości, które pozytywnie wpływają na wnętrze, ale też na osoby w nim przebywające. Poznajcie aż pięć powodów, które przekonają was, że warto mieć w domu niebieskie meble. My stawiamy na piękne sofy...

Po pierwsze: 

Kolor niebieski pozwala odpoczywać. Naturalnie kojarzy nam się z błękitnym, czystym niebem lub morską bryzą, a co za tym idzie, z wakacjami i błogim lenistwem.

Po drugie:

To doskonała barwa dla tych, którzy się odchudzają. Stosowanie jej we wnętrzach, a w szczególności w miejscach, w których spożywa się posiłki sprawi, że zjemy mniej. Niebieska barwa bowiem hamuje łaknienie.

Po trzecie:

Jest to kolor melancholijny, a więc doskonały do miejsc, od których oczekujemy możliwości wyciszenia się i nabrania dystansu do wszystkiego wokół. Niebieski kolor spowalnia puls, a także obniża ciśnienie krwi i uspokaja. 

Po czwarte:

Optycznie powiększa pomieszczenia. Mówi się, że niebieski kolor ma w sobie głębię, stosowany we wnętrzach sprawia, że są one przestronniejsze, a aranżacje lżejsze. 

Po piąte:

Niebieski kolor nigdy nie wychodzi z mody, a co roku atrakcyjniejsze mogą być jedynie jego odcienie. Obecnie popularnością cieszy się zestawianie go z bielą w stylu marynistycznym lub łączenie z naturalnym drewnem. Niebieski to barwa chłodna, ale dzięki modzie na skandynawskie aranżacje, bardzo trendy.

Warto więc  mieć w domu coś niebieskiego. My stawiamy oczywiście na meble we wszystkich jego odcieniach. W galerii zdjęć prezentujemy najciekawsze sofy właśnie w tym kolorze. 

WASZE KOMENTARZE (3) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA