Meble.com.pl - komfort na miarę

Wnętrze zainspirowane stylistyką loft. Świetnie czują się tutaj zarówno szarości, jak i cegła na ścianie. Pomimo zastosowania w aranżacji ciemnych kolorów na znacznych fragmentach powierzchni ścian oraz wysokiej zabudowy wnętrze pozostało wizualnie jasne i lekkie. Projekt: Olga Kołodziej i Urszula Szmyt. Fot. Bartosz Jarosz

5 sposobów na salon w stylu loft

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 17 paź 2016 11:31

Do uzyskania industrialnego klimatu nie jest niezbędne pofabryczne wnętrze. Choć duża powierzchnia i przestrzeń ułatwiają taką aranżację, stosując odpowiednie meble i dodatki, nawet w bloku możemy uzyskać klimat loftu.

Wnętrza zainspirowane stylistyką loft są bardzo klimatyczne i pełne oryginalnych detali. Inspiracja fabrycznym designem i urbanistycznym stylem odgrywa tu kluczową rolę. Nieodłącznymi elementami aranżacji loftów są widoczne materiały konstrukcyjne takie jak cegła, beton czy drewno. Niewykończone, nieotynkowane, betonowe ściany to wizytówka niejednego loftu dlatego pozwólmy sobie na odkrycie w ten sposób jednej z salonowych ścian. Jeśli czerwona cegiełka i drewno nas nie przekonują, możemy zastosować elementy stalowe i metalowe akcenty wprowadzając do loftu nieco surowszego klimatu.

Industrialny styl nie musi być koniecznie chłodny i surowy. Wybierając drewno i biel jako dominujący kolor nadamy wnętrzu przytulniejszy charakter.  Żywe kolory mebli czy barwne lecz oszczędne dekoracje idealnie przełamią ascetyczne przestrzenie.  W zależności od przeznaczenia i subiektywnej wizji mieszkańców, elementy charakterystyczne dla industrialnego stylu można bardziej wyeksponować albo całkowicie ukryć. W kwestii oświetlenia przy tak dużych wysokościach śmiało możemy zamontować długie, wiszące lampy i żyrandole. Zawieszone na różnych poziomach sztuczne oświetlenie powinno podkreślać urok fabrycznego wnętrza. Najlepiej powiesić je nad strategicznymi punktami wnętrza, np. na sofą lub stołem. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA