Meble.com.pl - komfort na miarę

Sofa Norsborg dostępna jest w wielu kształtach, stylach i wymiarach. Nóżki wykonane z litego nadają jej ciekawy wygląd. Fot. IKEA

7 sposobów na sofę w kolorze niebieskim

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 23 sty 2017 10:42 (aktualizacja: 23 sty 2017 11:01)

Kolor niebieski to jedna z najmocniejszych barw sezonu. We wnętrzu szczególnie pięknie zaprezentuje się pod postacią sofy.

Niebieski to nowy czarny. Baby blue, chabrowy i atramentowy – to właśnie te odcienie niebieskiego świecą triumfy w tym sezonie. Meble i dodatki w tej barwie wprowadzają do domu spokój i harmonię. Kolor ten dobrze wpływa na samopoczucie - działa uspokajająco, pobudza wyobraźnię i daje poczucie bezpieczeństwa. We wnętrzu należy go stosować z umiarem. Nieumiejętnie zastosowany może sprawiać że wnętrze zyska chłodny i ponury wygląd. Styliści wnętrz zachęcają oby barwę tą wprowadzić w formie dodatków, np pod postacią sofy. 

Sofa lub narożnik w kolorze niebieskim sprawdzi się w każdym salonie. Dobrze komponuje się z innymi barwami. Wszystkie odcienie niebieskiego i granatu ładnie wyglądają z beżem, pastelami, ale również z pomarańczowym, fioletem i oczywiście z białym. A zdecydowaną czerwień proponuję traktować jako dodatek, w małych ilościach. Oczywistym wyborem, będzie umieszczenie niebieskiej sofy w aranżacji marynistycznej, gdzie kolor morza gra główną rolę. Doskonale sprawdzi się jako mebel wypoczynkowy we wnętrzu nowoczesnym, gdzie kolorowe akcenty są mile widziane. Najlepiej zaprezentuje się model o geometrycznym, zaskakującym kształcie. Niebieska sofa może stać się mocnym akcentem na tle bieli dominującej we wnętrzach skandynawskich. Tu warto postawić na minimalistyczny design mebla. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA