Meble.com.pl - komfort na miarę

Model "0109" Fot. Iste

Apetyt na czekoladę. Sofy w brązowym kolorze.

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 25 gru 2013 12:56

Przytulny, przyjemny i elegancki jednocześnie. Kolor przywołujący na myśl ciepłą i słoneczną jesień, gorące kakao, słodkie latte lub gorzką czekoladę. Kwintesencja dobrego smaku w każdym tego słowa znaczeniu – brązowa sofa.

Kolor głębokiego brązu to wypadkowa mało intensywnych barwników czerwieni, pomarańczy, zieleni oraz niebieskiego. Doskonały brąz wyjdzie także z połączenia koloru żółtego z fioletem. Meble w brązowej barwie mogą przybierać ciekawy wygląd w zależności od tego, z jakimi innymi kolorami je zestawimy. Tak więc brązowa sofa będzie wyglądała na ciemniejszą, jeśli ustawimy ją na tle jasnej, gładkiej ściany. Na jaśniejszą zaś w momencie, kiedy zestawimy ją z innymi, równie ciemnymi barwami. Sprawia ona wówczas wrażenie bardziej pomarańczowej.

Meble tapicerowane mogą stanowić szczególnie ciekawy element wystroju wnętrza w kolorze brązu. Od mebli obitych naturalną skórą, skórą ekologiczną po przyjemne i delikatne w dotyku poliestry. Wielu producentów mebli posiada w swojej ofercie sofy lub narożniki tapicerowane materiałami w najróżniejszych odcieniach brązu. Od ciemnej czekolady, po delikatne, niemalże beżowe latte. Skórzana sofa w kolorze brązowym może stanowić doskonałe uzupełnienie aranżacji wnętrza, dodając mu szyku oraz elegancji. Meble wykonane w tkaninie, z nadrukowanymi ciekawymi wzorami mogą zaś stać się najbardziej wyrazistym elementem wyposażenia naszego salonu.

Ciemne brązy mają także kolejną, niepodważalną zaletę. Dzięki ciemnemu wybarwieniu nie brudzą się tak szybko jak kolory jasne. Brązowy kolor, jak każda inna barwa ma także zasadniczy wpływ na nasze samopoczucie. Kojarzy się przede wszystkim z barwami ziemi i naturalnymi elementami związanymi z przyrodą. Dlatego też brąz jest odpowiednikiem harmonii i spokoju.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA