Meble.com.pl - komfort na miarę

Jasna kuchnia z wyspą, w której główną rolę gra biel. Wyspa z ciemnego kamienia ciekawie się wyróżnia. Projekt: Katarzyna Mikulska-Sękalska. Fot. Bartosz Jarosz

Aranżacja kuchni. 15 pomysłów na zabudowę z wyspą

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 19 sie 2016 09:48 (aktualizacja: 19 sie 2016 10:03)

Nowoczesna kuchnia z wyspą to jedno z ciekawszych rozwiązań aranżacyjnych. Blat roboczy umieszczony na środku pomieszczenia może pełnić wiele funkcji.

Wyspa w kuchni to modne i coraz bardziej popularne rozwiązanie. Ten swego rodzaju dodatkowy blat, zlokalizowany w centralnym punkcie kuchni, daje nie tylko piękny efekt wizualny czy możliwość wspólnego gotowania przez kilka osób - tworzy także dodatkowe miejsce na szafki i szuflady. Ponadto, przygotowując posiłek "na wyspie" mamy swobodny kontakt z osobami przebywającymi w salonie czy jadalni.

Niektórzy twierdzą, że wyspa potrzebuje dużej przestrzeni i sprawdza się jedynie w domkach jednorodzinnych. Otóż wcale niekoniecznie. Niewielką kuchnię też można wyposażyć w modną wyspę, wokół której skupi się całe życie rodzinne i rytuał przygotowywania posiłków. Ważne jest zachowanie proporcji. To jasne, że im mniejsza kuchnia, tym mniejsza wyspa. Jej głównym przeznaczeniem jest w końcu ułatwienie pracy i funkcjonowania w kuchni, a nie blokowanie przejścia. Jeżeli nie mamy w kuchni wystarczającej przestrzeni możemy także zdecydować się na nieco mniejszy, ale równie funkcjonalny półwysep. 

Zobaczcie sprytne pomysły projektantów. 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA