Meble.com.pl - komfort na miarę

Kuchnia jest minimalistyczna i nie rzuca się w oczy w otwartej przestrzeni. Jasny blat ciągnie się wzdłuż niebieskiej, szklanej ściany aż pod okno. Projekt: Agnieszka Zaremba, Magdalena Kostrzewa-Świątek. Fot. Bartosz Jarosz

Aranżacja kuchni. Modne pomysły na minimalistyczne wnętrze

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 17 lis 2015 09:02 (aktualizacja: 19 lis 2015 08:38)

W kuchni urządzonej w minimalistycznym stylu gotowanie jest prawdziwą przyjemnością. Uporządkowane wnętrze zachęca do kulinarnych eksperymentów.

Minimalizm to modny aktualnie trend w aranżacji wnętrz. Daje wysoki komfort podczas codziennego użytkowania, świetnie sprawdza się więc  w kuchni. Co go wyróżnia? 

Minimalistyczna kuchnia jest uporządkowane, a wszystkie przedmioty maja swoje ściśle określone miejsce. Nie znajdziesz tu zbędnych bibelotów zalegających na półkach, bogatych w wyrazie dekoracji czy przytłaczających detali. Tu liczy się przestrzeń i ład. W tym wnętrzu można swobodnie oddychać. Zapewniają to nie tylko puste blaty, które oferują dużo miejsca na realizację kuchennych obowiązków, ale też jasna kolorystyka frontów kuchennych i ścian. 

Podczas aranżacji wnętrza kuchennego pamiętajmy o kupowaniu i przechowywaniu jedynie tych rzeczy, których naprawdę potrzebujemy. Nadrzędna zasada minimalizmu brzmi bowiem "im mniej, tym więcej". W dobrze urządzonej kuchni potrzebujemy jedynie podstawowych sprzętów, naczyń oraz niewielu dekoracji. Zamiast wielu różniących się elementów, postawmy na jeden rodzaj, styl i kolorystykę. Ten prosty zabieg nie tylko da nam przyjemny efekt wizualny, ale też wprowadzi poczucie porządku do naszej kuchni. Jasne barwy sprawiają, że wnętrze wydaje się większe niż jest w rzeczywistości. 

Zazwyczaj nie kupujemy jedzenia z krótkim terminem ważności, podobnie postępujmy więc także w przypadku kuchennych akcesoriów i urządzeń. Warto zdecydować się na funkcjonalne rozwiązania wysokiej jakości, które będą nam towarzyszyły przez lata. Dobry piekarnik, płyta grzewcza czy lodówka inwestycje, którą docenimy bardzo szybko. 

Zobaczcie pomysły na modne minimalistyczne wnętrze kuchenne.  

  

WASZE KOMENTARZE (2) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA