Meble.com.pl - komfort na miarę

Kuchnia Riva to połączenie drewna i szarości. Transparentne, szklane górne fronty nadają aranżacji lekkości. Fot. Nobilia

Aranżacja kuchni. Śliczne propozycje ze szkłem

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 03 marz 2017 09:09 (aktualizacja: 03 marz 2017 09:46)

Szkło to bardzo wdzięczny materiał. W kuchni zaś prezentuje się wyjątkowo pięknie. Wnętrze staje się niezwykle nowoczesne i eleganckie.

Szkło najczęściej towarzyszy kuchniom minimalistycznym i nowoczesnym. Fantastycznie łączy się i wygląda z prostymi, minimalistycznymi formami. Prosta zabudowa i nieliczne dekoracje wyglądają wręcz perfekcyjne ze szkłem. Taka powierzchnia odbija światło, lśni, połyskuje i powiększa przestrzeń. Szkło świetnie sprawdzi się także w kuchniach industrialnych czy rustykalnych. Na meblach pięknie prezentuje się pod postacią dekoracyjnych witraży lub przeszklonej witryny. 

Szkło w meblach można zastosować na wiele sposobów. Najczęściej spotykanym rozwiązaniem w polskich kuchniach jest zastosowanie szkła jako fronty szafek z górnej części zabudowy. Takie szafki można dodatkowo podświetlić, co pomaga wydobyć ich prawdziwe piękno. Używane w kuchni szkło, może być mleczne lub przezroczyste, matowe lub błyszczące – wszystko zależy od naszych upodobań i gustu. Do nowoczesnej, minimalistycznej kuchni najlepiej sprawdzą się proste szafki z gładką, mleczną szybą. 

Warto wiedzieć, iż szkło w kuchni nie zawsze musi grać pierwsze skrzypce. Równie dobrze wygląda jako dodatek i element dekoracyjny. Warto wykorzystać go, głównie ze względu na zdolność odbijania światła – przykładem może być zastosowanie szkła w postaci oświetlenia. Świetnie sprawdzi się tutaj lampa szklana sufitowa wykonana z mlecznego szkła, która perfekcyjnie rozproszy światło i rozjaśni całe wnętrze.

Sprawdź piękne aranżacje kuchennych wnętrz ze szkłem. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA